Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező érettségi természettu...

Kötelező érettségi természettudományos tantárgyból? Lesz vagy nem? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közzétették a közoktatási törvény tervezetét. Ebben szerepel ez a pont is. Most a véleményezés zajlik, valószínűleg jövőre kerül a parlament elé a törvényjavaslat. Ha elfogadják, akkor a mostani tervek szerint 2011 szeptemberében kezdődik az első olyan tanév, amikor a benne szereplő intézkedések érvényesek a közoktatásban. Vagyis most még nem lehet megmondani, hogy bevezetik-e vagy sem, ez attól függ, megszavazza-e az országgyűlés a törvénytervezetet (esetleg attól, hogy egyáltalán benne marad-e a javaslatban ez a pont).
2010. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne.
2010. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most is van: matematika.
2010. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

miért lenne jó?

és matekon kívül gondolom...

én nem örülnék neki, latinfaktra járok és szeretnék tizedikben latinból érettségizni, azzal meg lenne az öt tantárgy.

2010. dec. 4. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:
nos, érettségi évében még az a púp a másik hátára nem hiányzik, de kellene szerintem is, és ha egyáltalán nem azzal mész tovább, akkor nem muszáj belőe csillagos ötösre készülni
2010. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért lenne jó, mert jelenleg tömegével kerülnek ki a gimnáziumokból, szakközépiskolákból olyan emberek, akiknek minden érettségijük 90% feletti, bizottsági elnöki dicséretet kapnak és úgy általánosan igen műveltnek, okosnak számítanak, közben pedig teljesen sötétek a természettudományokhoz. Izzócsere előtt elfelejtik lekapcsolni a villanykapcsolót és megrázza őket az áram, takarításnál összeöntik a sósavat a hipóval, kiránduláson fejjel lefelé tartják a térképet, a kertben talált, anyátlan kismadarat meg cumisüvegből, tehéntejjel próbálják etetni. Mindezt azért, mert 2-3 évig tanultak természettudományokat, de akkor is "ez nekem úgysem kell" hozzáállással, bemagolták a könyv megfelelő oldalait és írták az 5-ös dolgozatokat úgy, hogy fogalmuk sem volt róla, mit írnak.

Ezen kell valahogyan változtatni, mert a természettudományok nem csak annyiból állnak, hogy megtanuljuk: "emegyenlőegykettedemszervénégyzet", hanem a mindennapi életben is lenne hasznuk. Csak a presztízsük alacsony, mivel az általános műveltségbe nem tartoznak bele és a diákokat sajnos nem lehet rávenni arra, hogy olyan tárgyat is komolyan tanuljanak, amiből nem érettségiznek.

2010. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónka: szerintem erre nem a kötelező érettségi lenne a megoldás, hanem az, hogy a rakás felesleges és értelmetlen dolog helyett valami nomrálisat tanítsanak... megtanulunk minden hülyeséget pl. kémiából az elektronokról, de pontosan senki nem magyarázná el nekünk, hogy mi az az elektron... vagy ennél is rosszabb, teljesen biztos voltambenne hogy semmit nem értek fizikából, és nagyon rossz lesz a dogám, mert elképzelésem sem volt arról, hogy mi az a vektor, aztán mégis ötös lett...
2010. dec. 5. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg amondó vagyok, hogy a szakosodást valamennyire már középsuliban lehetne kezdeni. Én végigtoltam gimiben 5 évet (angol előkészítő), benyeltem a DNS felépítését latin nevekkel, a fél periódusos rendszert, az hullámok terjedésének kiszámítását, de már most nem emlékszem semmire belőle. Pár év múlva teljesen ki fog esni, mert egyáltalán nem használom. Aki meg igen, az meg jó eséllyel Ady verseinek elemzéseit és a vesztfáliai békék pontjait találja teljesen hasztalan ismeretnek. Mert az is. A magyar oktatásban minden téren nagyon sokat akarunk lenyomni a tanulók torkán, aminek az eredménye, hogy egy-két kivételtől eltekintve mindenből egy keveset fognak tudni gimnázium végén, ami semmire sem elég. Csökkentsék a kötelező vizsgatárgyak számát és helyette adjanak választási lehetőséget a diáknak, hogy miből akar vizsgázni, legyen egy kötelező mennyiségű érettségi tárgy, amit le kell tenni, de döntsön a diák, hogy mit választ.
2010. dec. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!