Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyedül sikerülhet felkészülnö...

Egyedül sikerülhet felkészülnöm a történelem emelt szintű tavaszi írásbeli érettségire, de úgy, hogy az legalább 75%-os legyen? Milyen könyvből tanuljak?

Figyelt kérdés
A közép szintűm szinte nulla felkészüléssel ( csak a szóbelivel foglalkoztam kb 3 órát) ötös lett.
2010. dec. 5. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán menni fog, én is anno egyedül készültem fel és 82%-os lett. Jah és azaz ismerősöm, akit tanár készített fel, csak 60% körülit írt (azért készültem egyedül, mert összekaptam a tanárral...), szerezz be könyvtárból pár jobb könyvet, mint a középiskolai!
2010. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 91%-os emeltet sikerült írnom úgy, hogy egyedül készültem fel 1 hónap alatt. Kellett tanulni, ráadásul nagyon rossz középsuliba jártam, és az első két évet nem vettem komolyan, szóval azt is be kellett pótolnom.

Mondjuk ez nekem ismétlő érettségi volt, szóval volt már valami tapasztalatom. Meg lehet csinálni egyedül is, érdemes az om honlapján nézegetni a törvényeket, mert pontosan meg van szabva, hogy miből készülhetnek és azt alaposan megtanulni.

2011. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jahh igen könyvek: Száray történelem munkafüzet az a zöld, 3 db van belőle, az kötelező írásbelire + a megoldások.

AZ ELTE - ÁJK FEB -nek van egy könyve, amit minden évben kiadnak, abban benne vannak kidolgozva a szóbeli témakörök. Az sokszor nem elég, érdemes nézni a töri könyvet és más kidolgozást is mellé.

Egy Seljan nevű emberke kidolgozott egy csomó témakört jó hosszan, azt is érdemes olvasni.

Előző éves töri feladatokat mindet oldd meg, még az esszéket is.

Szóbelire sem árt gyakorolni, vannak gyakorló tételek, igazából emeltre több kompetencia mint háttértudás kell...

2011. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!