Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem OKTV 2011/2012 1....

Történelem OKTV 2011/2012 1. forduló megoldókulcs?

Figyelt kérdés
Merre találom a megoldókulcsot?
2011. nov. 7. 17:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim válasza:

nekem is kéne, mondjuk szinte mindent tudtam

a páduai fegyverszünet napját elrontottam, meg az áprilisi törvényeket 11 helyett 4-re tettem


de ilyen IV. Amenhotep (Ehnaton), II. Asszurbanipál meg Saul (Pál), niceai zsinat, meg Szulejmán ellenfelei (Zrínyi, Jurisics meg Fráter) mentek

2011. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
11.est írtad? Fráter melyikre volt válasz?
2011. nov. 8. 15:25
 3/75 A kérdező kommentje:
Az nem hiszem hogy jó, mert uralkodó vagy hadvezér kellett.
2011. nov. 8. 15:26
 4/75 anonim válasza:

nem, a 12-est


akkor rosszul emlékszem... az egyikre Zrínyi volt a válasz, meg hogy a szultánt nem úgy ölték meg, hanem normálisan meghalt (azt hiszem, 72 éves volt), aztán Jurisics, az I. Ferdinándot támogató király meg természetesen a bátyja, V. Károly német-római császár és spanyol király volt... a harmadikra nem emlékszem...


ja, Frátert nem írtam, először Jurisics helyére akartam, de rájöttem, hogy nem jó

2011. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim válasza:

amúgy csak hülyéskedtem, hogy mindent tudtam, szerintem olyan 55-60 pontom lesz a 70-ből, a plusz harmincból meg 20 kb., az volt a baj, hogy az utolsó pár oldalát a szakirodalomnak csak átfutottam, és nem tudtam közelsem annyira, mint az elejét...


amúgy kérdezz nyugodtan, szívesen segítek, belenéztem a 11-esbe is, érdekes volt, asszem volt szó a merkantilizmusról (de nem biztos), a szabadversenyes kapitalizmusról biztos (Adam Smith), meg az északi háború is kellett (I. Péter és valamilyen Sándor Gusztáv, talán II?)

2011. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim válasza:

nem, megnéztem, XII. Károly svéd király


ja, és a Nagy Károlyról szóló szövegek kiknek a nézőpontját tükrözték? :D

2011. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Én is 12.est csináltam, már van megoldókulcsom. Nem hiszem hogy tovább jutok, sok potya hibám volt (meg sok nem potya).

Tudtad a pártvédet? És a véres törvényeket?

Az első Nagy Károly, a második a pápa.

2011. nov. 9. 20:07
 8/75 anonim ***** válasza:

19:17 én is pont ennyi pontra számítok :D Amúgy erről az 1597-es véres törvényekről életemben nem hallottam, meg nem sok tankönyvben van benne :D Ami bosszant, hogy Thökölyt i-vel írtam (volt osztálytársam leszármazott, és azzal írja :S) Amúgy a Szulejmánosost én úgy értelmeztem, hogy mi volt a költő célja azzal, hogy valótlanul írta le (heroizálás).

Nem tudom, hogy a 12-esben volt-e ilyen, de a 11-es képfelismerős kérdésnél két ott levő internet link is megadta a választ (benn volt hogy boston tea party meg peter the great's reform).

Megoldókulcs meg nagyon nem lesz fent egy ideig, a matek sincs fent, pedig 1 hónapja volt.

2011. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
Szulejmán ellenfelei pedig Zrínyi, Jurisics, és II. Lajos (szerintem)
2011. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
Amúgy Héraklész oszlopai az a Nílus deltatorkolata, vagy micsoda? :D
2011. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!