Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van ilyen osztályfőnökün...

Miért van ilyen osztályfőnökünk? Mit csináljunk, hogy normálisan viselkedjen velünk?

Figyelt kérdés

Hetedikesek vagyunk és már 3 éve csak mondhatni szenvedünk az osztályfőnök mellett.Az egész iskolából mindenkit a hideg kiráz ha meghallja a hangját és a többi nevelő sem nagyon szimpatizál vele.

A velünk párhuzamos osztályt mindig csak dicsérgeti,velünk nagyon gyakran kiabál.Év elején már kezdtünk reménykedni,hogy végre megváltozik de most félévhez közeledve megint ugyanolyan mint anno.

Nekem mindig azt hangoztatja,hogy a tudásomnak nem megfelelően tanulok pedig 4-5 az átlagom.Már az óráin is előre tudom mikor kikapjuk a dolgozatot,hogy belém fog kötni.Valószínűleg én vagyok neki a kiszemelt célpont...

Múlthéten kitalálta,hogy mindenki húzzon egy nevet és a kihúzott embernek kell mikuláscsomagot készíteni mára.Engem egy olyan osztálytársam húzott akit mindenki jogosan utál.Kötöszködik folyamatosan,ha kap egy pofont még ő van felháborodva,az órákon ordibál,járkál,beszólogat,idegesít mindenkit sőt nem rég rászokott arra,hogy a lányosztálytársaimnak neki megy.Én közöltem vele,hogy nekem nem kell mikulás csomag.Persze ezt ma megmondta azt osztályfőnöknek,hogy én ilyet mondtam,az ofő előtt nem tagadtam,látszott is rajta,hogy meglepődött.De még így is velem ordítozott,hogy én miért érzem magam felsőbbrendűnek és,hogy azt kívánja nekem,hogy majd továbbtanulásnál kapjam ezt vissza,hogy nekem ne adjon senki ajándékot...úgy beszélt mintha nekem kellett volna adnom annak a gyereknek pedig pont fordítva volt.Velem úgymond "végzett",áttért a legjobb barátnőmre,hogy miért szakította fel az ajtót az egyik öltözőnél és vele is szintén kiabált.Közbe az lb-m nem csinált semmit... ://

Novembert értékeltük (magatartás,szorgalom) magatartásra egyből 4est írt be pedig viszonylag aktív vagyok órákon és nem feleselek a tanárokkal ez az "ügy" meg már decemberhez tartozik.Magatartásra szintén 4est pedig csak 5ösöm van 2-3 db 4essel.Itthon ezeket elmondtam és a tanárnak adtak igazat.

Mi a véleményetek?Mit tudnék csinálni?Nem csak én,hanem az osztályból mindenki mert már mindenkinek elege van a viselkedéséből,legszívesebben falramásznánk tőle...Nyeljünk továbbra is,várjuk meg míg elballagunk vagy valami ötlet?

13/L


2010. dec. 7. 17:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És bocsi,hogy hosszúra sikeredett.
2010. dec. 7. 17:38
 2/12 anonim válasza:
59%

Pff..ne haragudj de telejesen jogosan teszi ezeket adolgokat.. nem kell neked mikulás csomag tőle??

Mi is csináltunk ilyent..de itt midnenki szó nélkül csinált és mindenki örült,akármilyen volt akitől kapta/amit kapott!

A barátnőd ha feltörte az ajtót..akkor azt kellett volna mondja: semmi gond?? Jogosan ordított!

És nem tudom miért csodálkozol,hogy igazat adnak otthona az ofődnek!!

13/L

2010. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Bocsi a hibákért...siettem!
2010. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondta is a bnöm.Velünk volt egész végig egy nagyobb társaságban.Kézilabda eddzés volt,elmaradt a fiúknak ők örjőngtek kint mint az állatok...
2010. dec. 7. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Az osztályfőnököd mondhatni a felettesed. Nem kérdőjelezheted meg a módszereit, amennyiben nincs olyan képzettséged, mint neki, és nem kellett még soha kordában tartanod egyszerre 20-30 visítozó, dekoncentrált gyereket.
2010. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
49%

Szerintem is tök jogosan csinálja, nem 1.-be vagy hogy csak úgy 5-öst kapj szorgalomra meg magatartásra, meg most miért nem kell neked a csomag? Nálunk mindenki szó nélkül veszi mindenkinek az ajándékot akit húzott, nem értem ezért mér kell ekkora cirkuszt csapni.

13/L

2010. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

szerintem is a tanárnak van igaza.

és én is így gondolom, h te felsőbbrendűnek érzed magad azzal a gyerekkel szemben, ha neked nem kell az ő ajándéka.

2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Az ajándékozás a legtöbb iskolában hagyomány, nem az ofőd találta ki. Jobban tetted volna, ha csendben maradsz, akárki is húzott, elvégre egyszeri alkalom, túlélted volna. lb-dnek pedig nem kellett volna feltörnie az ajtót. Meg kell tanulnod, hogy nem mindig neked van igazad. +1 a tanárnak. 18/L
2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az iskolában egy osztály sem csinálja ezt csak a miénk...Plusz az alsósok.

Szerintem nem csak én csaptam volna "cirkuszt" ahogy te mondod,az osztályból mindenki rühelli a gyereket és hiába van ünnep/ajándékozás én akkor se felejtem el azokat a dolgokat amiket művelt...

2010. dec. 7. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
szerintem elég gyerekes vagy, azért mert nem bírod a lányt, még nem kell ezt csinálni, ezt csak az oviban művelik a gyerekek!
2010. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!