Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges olyat csinálni,...

Lehetséges olyat csinálni, hogy egy OKJ-s szakon másodéves leszek (utolsó év) és mellette párhuzamosan egy teljesen másik szakon, egy másik iskolában levelezőn tanuljak?

Figyelt kérdés

Okj-n vagyok, első évem...Már jelentkezéskor éreztem, hogy nekem a másik szak kéne, de sajnos hagytam magam lebeszélni. Ezt a sulit már be szeretném fejezni, hogy ne menjen kárba egy évem, de szeptembertől szeretnék menni a másikra is levelezőn. Lehetséges ez? Fizetni kell érte?

Köszi a válaszokat, előre is!


2010. dec. 8. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A levelezőkért 98%-ban fizetni kell. Amúgy elméletileg amíg nincs meg az első OKJ-s papírod, ingyenes lenne, de szerintem ezt csak nappalin megoldható. (
2010. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nappalin, 22 éves korig, ha még nincsen OKJ-s képesítésed és a suli ahová jársz, iskolarendszeren belül indítja a tanfolyamot, akkor az első szakmát ingyenesen szerezheted meg. Érdemes előtte értesülni a feltételekről, mert vannak olyan iskolák, ahol indítanak levelező és esti képzést is, iskolarendszerben (tehát akkor ha a fenti feltételek teljesülnek, nem kell fizetned) és iskolarendszeren kívül is( ebben az esetben biztosan fizetni is kell) Szóval, járj utána a dolognak. Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy hogy fogják megoldani a pénzkérdést. Szerintem, amíg be nem fejezed az első szakmádat, addig a másikat is csinálhatod ingyenesen, de ahogy az első meglesz, áttesznek fizetősre. De ebben már nem vagyok biztos.
2010. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. dec. 8. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!