Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyabban...

Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni/ figyelni az iskolában?

Figyelt kérdés

Az a bajom,hogy órán nem nagyon tudok figyelni(mert nem érdekel épp az az óra),mert unalmas,és ebből jön,hogy nem értem meg az anyagot.Itthon meg sokkal nehezebb megtanulni.


A másik gond az,hogy lusta vagyok tanulni....Nincs kedvem tanulni,és ez meg is látszik az osztályzatokon...Mindig halogatom a tanulást,és a végén meg csak annyi lesz,hogy átolvasom egyszer kétszer az anyagot,és leírom a házit...

Sűrűn megesik,hogy nem marad meg egyáltalán az anyag,amit már többször is átolvastam...


Hogy tudnék ezen változtatni?Hogy tudnék figyelni az órán,hogy meg is maradjon ami ott elhangzik?


Most harmadikos vagyok szakközépben...


2011. okt. 2. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Erőltesd meg magad! Ennyi.
2011. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen rossz diák, csak unalmas tanár.


Próbáld meg esetleg úgy csinálni, hogy inkább az interneten nézed meg a tananyagot, mert itt gyakran sokkal érdekesebb formában találod meg. Én sem az iskolában tanultam meg a kémiát.

2011. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim vannak gyakran, lekapcsol az agyam, rossz a koncentrációs képességem, ezért szinte elalszok ha erősen oda akarok figyelni. Próbálj kialudtan érkezni suliba és próbáld elképzelni amit hallasz, vagy ha lehet példát keresni az elmagyarázott dolgokra a mindennapokban.
2011. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az már megvan,hogy mi szeretnél lenni/milyen területen szeretnél majd elhelyezkedni/valami elképzelésed van?


ha nincs,akkor valószinűleg azért vagy ilyen.

mióta tudom,hogy milyen területen akarok elhelyezkedni,sokkal többet tanulok,és eredményesebben.

2011. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Informatikát tanulok,és valószínű hogy ebben a szakmában fogok elhelyezkedni,de a katonai/rendőr pálya is érdekel...
2011. okt. 5. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz katonai informatikus is.
2011. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!