Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Annyira utálom a matekot,...

Annyira utálom a matekot, hogy legyek túl rajta?

Figyelt kérdés

Már 3 éve halogatom a vizsgát és pár nap múlva megyek vizsgázni, egyszerűen már kikészít, hogy keményen fél éve tanulom, járok magántanárhoz is és egyszerűen nem tudok megoldani egy feladatsort sem. Nem is érdekel igazság szerint, csak nyűglődöm felette és marhára idegesít, ha ezzel kell foglalkoznom, pedig tudom, hogy diplomát csak így kapok.


MI a ****** csináljak?


2010. dec. 9. 19:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

nekem.. úgy sikerült egy másik tantárgyal..

hogy mielött leültem tanulni 15 percet ott ültem előtte és ráállítottam az agyam, hogy ez engem most érdekel. És hogy csomószor szükség van rá az életbe. Mondjuk nem oylan hogy ha a tenger aljárol elindul egy buborék és mekora lesz ha a felszínre jön :D nyilván nem :D

de hogy szánd rá magad h téged ez érdekel... meg hogy mikor csinálsz valamit és elismerést kapsz rá az nekem midnig nagy öröm. és akkor így belegondolok, ha abból a tantárgyból kapnék jó jegyet amihez szart sem értek. és így már van egy célom. hogy képes vagyok rá. érted?:D tehát állísd rá az agyad h neked ez ki fog jönni és ez neked tetszik és élvezed. tudom nehéz ráálni, meg hogy hülyeségnek hangzik, lehet hogy az is:D XD de nekem bevállt. :D sok sikert!!

2010. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%
Minek mentél olyan szakra, ahol matekot is kell tanulni, ha ennyire utálod?
2010. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

elsőnek nagyon köszönöm

második hozzászólónak is tök jogos a kérdése, ördögi kör volt, ezt kezdtem el középsuliban tanulni, ezt láttam a környezetemben... közgazdaságiból valahogy adott volt, mellesleg miden másban remekelek, csak ebben az idióta tantárgyban nem és komolyan már nagyon elkeserít, már mindenkivel veszekszem olyan szinten vagyok emiatt. elképesztő :(((((((((((

2010. dec. 9. 19:32
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Magam is matematika magántanár vagyok. Sok hasonló problémával küszködő tanítványt láttam már. Nem ismerlek, ezért csak feltételezés, amit rólad írok. Valószinűleg érdemes egy-két szinttel kiljebb lépned, és nem elveszned a matematika részleteiben. A célodat érdemes megtalálnod.


Az első kérdés, hogy miért fontos neked, hogy megszerezd a diplomát. Erre válaszolj magadnak őszintén. Tényleg fontos? Találj valami okot, ami érzelmileg motivál.


Ha mindezt megfogalmaztad magadnak, akkor a következő kérdés, hogy minde megéri-e neked mindazt a kényelmetlenséget, amit be kell vállalnod, hogy megértsd ezt a számodra idegen dolgot.


Egész biztosan meg tudod csinálni. Rengetegen megcsinálták már azt a vizsgát olyanok is, akiknek lövésük nem volt hozzá. A kérdés, hogy eléggé meg akarod-e csinálni.


Másfelől viszont rengetegen élnek úgy, hogy nem szereztek diplomát, vagy nem azon a szakon szerezték, ahol te most szeretnéd. Az az út is járható, hogy lemondasz a diplomáról.

Bármi is lesz veled, akármelyik döntést hozod meg, nem történik veled tragédia. Ne tekints úgy a helyzetre, mint egy katasztrófára. Higgadt fejjel válassz a lehetőségeid közül.

2010. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy ilyen használható válaszokat fogok kapni! Köszönöm!
2010. dec. 9. 19:43
 6/34 A kérdező kommentje:

nem olyan egyszerű kiszállnom a diplomavadászatból. 3 év elment az életemből ennek szentelve, nagyon a végén járok és az én hibám, hogy idáig halasztottam a dolgokat, de azokat a tantárgyakat egyszerűen nem teljesítettem: matekok, amiket nem szeretek. több idő kell mint másnak, vagy csak a gyűlöletemet kell levetkőznöm nem tudom,

vagy akaratgyenge vagyok. Nem tudom. Mindenesetre be akarom fejezni, csak ahogy közeleg a vizsga időpontja egyre kevesebbet foglalkozom vele


és nagyon részletekbe menően szeretném megtudni, hogy most mit is tanulok.


SOk jegyzetet kaptam barátoktól, évfolyamtársaktól, sok feladatsorom is van. és egyszerűen erőm nincs, hogy csináljam őket.

2010. dec. 9. 19:47
 7/34 anonim ***** válasza:
65%

1. ne járj magántanárhoz, szerintem nincs sok értelme. Legalábbis én még nem voltam, de ha magamtól jövök rá a dolgokra, akkor jobban megmarad.


2. Gyakorolj, oldj meg 10-100-1000 példát akár, ez a lényege. Ahogy valamelyik előttem író is írta, elveszel a részletekben. Ezért nem megy. Ha nem a részletekkel foglalkoznál, hanem a feladatmegoldással, akkor idővel a részleteket is megértenéd, hidd el.


Engem általánosban úgy rugdaltak át kettessel matekból mindig, középiskolában 2-es 3-asocska voltam belőle, de valamiért szerettem azt, ha megtudtam oldani egy feladatot.


Most mérnöknek tanulok, első féléves diák vagyok, és matematikából megajánlott 4-esem van. Igaz, hetekig tanultam megállás nélkül (suli után minden nap hajnali 1-ig), de meglett az eredménye. A második matek zh-ra alig készültem (kedv hiányában), mégis 90%-os lett, mert ráállít az agyam, pedig olyan feladatok is voltak benne, amikre azt se tudtam, hogy most ezt eszik-e vagy isszák. De elkezdtem, és végül kijött.

2010. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
ez lehet a gond, hogy elveszek a részletekben. na, nekiállok. :S :-P pfúúúj :D
2010. dec. 9. 19:56
 9/34 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy én is úgy kezdtem, hogy elméletet megpróbáltam megérteni, de rájöttem, hogy ezt nem így kell, ha teljesíteni akarok.


Amúgy guglizz rá: wolfram alpha

Jó kis weboldal, derivál, integrál, határértéket számol, az ember seggét épp ki nem törli. Arra jó, hogy a számolásaidait leellenőrizd vele.


Használhatod még a geogebrát is, amely egy program, amivel ábrázolhatsz függvényeket. Például érintőt kell felírnod, amelyben csúnya számok vannak. Füzetbe ábrázolni nincs kedved hozzá (nekem se lenne), de ebbe csak beírod, és meglátod, hogy érintő-e.

2010. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
nagyon tündérek vagytok, főleg az utolsó hozzászóló, jesszus, köszönöm! :))))))
2010. dec. 9. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!