Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Második diplomáért kell fizetni?

Második diplomáért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Állami finanszirozottan 8 félév alatt végeztem. Igaz, hogy 10 vagy1 2 félévet finanszíroz az állam? A ki nem használt féléveket nem kell kifizetnem?

Esetleg Gyes alatt tényleg a felébe kerül a 2. diploma?


2010. dec. 9. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mennyi félévet használtál el, a második diploma fizetős - az állam egy alap- és egy mesterképzést finanszíroz az adott keretek között.

Amúgy nem tudok róla, hogy a gyes befolyásolná a tandíjat, maximum a felvételi pontjaid közé számít be (csak ezért ne szülj gyereket, légyszi), de majd biztos jön valaki okosabb, és megmondja, ha tévedek.

2010. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Hidd el nem azért szülök, de nem sértődök meg, mert biztos vannak ilyenek. Már próbálkozunk a babával ezért kérdezem , lehet pont akkor jön össze amikor tanulok ezért kérdeztem Még egyszer köszi
2010. dec. 9. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gyesen vagy, vagy babát vársz, kaphatsz kedvezményt a tandíjból, de az iskola dönti el, megadja-e ezt neked.


Elvileg 12 államilag támogatott félév van, ha elvégeztél ebből 8-at, akkor, ugye, marad 4 félév, akkor ez összesen az első 2 éved a másoddiplomából. Nem tudom pontosan, hogy megy ez. Szerintem a sulinál kéne megérdeklődnöd, vagy az Oktatási Minisztériumtól.

2010. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szinten végeztél.

Ha BSc-n van diplomád, akkor a 12-ből fennmaradó 4 félévet még elhasználhatod egy MSc-s képzésre.

Ha MSC-s végzettséged van, akkor ugyanígy lehetsz még államilag finanszírozott BSc-n.

Ebből a szempontból a régi, nem bolognai rendszerben szerzett diplomák esetén a főiskolai oklevél BSc-snek, az egyetemi MSc-snek számít.


A kérdésnek azt a részét nem értem, hogy "A ki nem használt féléveket nem kell kifizetnem?" Hol nem használtad ki? Kinek kellene kifizetni?


Olyan szabály pedig nincs, hogy Gyes alatt kevesebbet kellene fizetni. Régen volt olyan szabály, hogy Gyes mellett ingyenesen lehet tanulni, de most nincs. Esetleg az iskolában megpróbálhatsz méltányosságból csökkentést kérni. De azt vagy megadják vagy nem.

2010. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván főiskolai diplomád van, mint nekem, azért használtál el 4 évet, szóval akkor most még jelentkezhetsz államilag finanszírozott mesterképzésre, mert arra pont elég a maradék 4 félév.

a gyessel, gyeddel kapcsolatban nézz körül a felvin, vagy inkább bármilyen felsőoktatással kapcsolatos kérdésed ha van, a felvi.hu-t nyisd meg

2010. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy én még a régi rendszerbe végeztem, nem a bolonyaiba.
2010. dec. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!