Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ha visszamenőleg...

Mit szóltok ha visszamenőleg fizetni kell a diplomáért az államilag finanszírozott diákoknak? Vajon hány évig visszamenőleg?

Figyelt kérdés

Ez a hír szivárgott ki, de se nem cáfolták se nem ismerték el az érintettek. Ha nem cáfolják meg azonnal nekem már jelent valamit.


Ezen túl csak a gazdag diákok tanulhatnak? Egyáltalán mi értelme volt annyit szenvedni a tanulással, hogy bekerüljünk államilag finanszírozott szakra? És a nyelvvizsgáknak a több ponttért? Minek tanuljak ezután ha a hülye is fizet és én is?


2011. márc. 10. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
A fidesz célja láthatóan egy, a Horthy rendszerhez hasonló társadalom kiépítése, ahol nincs "átjárás", aki melós családba születik, jó eséllyel maga is melós lesz. Ennyi. Tetszettek volna nem kétharmadot adni.
2011. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Elméletileg nem hozhatnának olyan döntést / törvényt / jogszabályt visszamenőleges hatályjal, ami negatívan érinti a hatálya alá tartozókat. Alkotmányellenes.


De dicső második orbánkormányunk már széttúrta az alkotmányt és megnyirbálta az alkotmánybíróság jogkörét. Arról már nem is beszélve, hogy lassan az egész alkotmányt lecseréli. :P


Pont ugyanezen alkotmányos okból nem lehetett (volna) egyébként visszamenőlegesen megadóztatni azokat a bizonyos végkielégítéseket... és mégis megtették. Ráadásul lehurrogták azokat akik arra figyelmeztettek, hogy ez mihez vezethet... Ehhh... Minek is idegesítem magam :/

2011. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
te osszekevered Horty-t valakivel
2011. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem tudok megnyugtató választ adni. Hiába mondanám, hogy a törvénynek nincs visszaható ereje, ez az utóbbi időben megdőlni látszik.
2011. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
:( Sajnos így jutalmazza az Orbán-kormány az erőfeszítéseinket és a családi nélkülözést, hogy tanulhassunk. Abban bízom, hogy a diákság nem fog belenyugodni, bár semmi esélyük a 2/3 ellen.
2011. márc. 10. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

jééézusom, én erről nem is hallottam. Ezt te honnan tudod? Valamit linkelnél ezzel kapcsolatban?

Amúgy ennek mi értelme lenne? Aki tanul államin, annak visszamenőleg ki kellene pengetni az árát, mintha nem is államin tanult volna?


Látjátok, ezért kellett sok embernek újra és újra megbíznia a Fideszben és a többiben.

2011. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]


Tessék egy link. Egyenlőre csak tervezet.

Nem tudom mi értelme lenne. Ez nagyon szomorú. Kb olyan lenne mint a diákhitel amit utólag rád terhelnek és levonják majd a fizudból később.

2011. márc. 10. 14:03
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Az utólagos fizetés és a visszamenőleges fizetésre kötelezés két nagyon különböző dolog, jó lenne, ha nem kevernéd a szezont a fazonnal és nem terjesztenél rémhíreket, bár ez a kérés a gyk-n elég irreális.


A diákhitelt sem csak úgy "rád terhelik", hanem az egy hitel, amit vissza kell fizetni, mint minden hitelt. Ha nem tetszik, hogy vissza kell fizetni, akkor nem kötelező felvenni.

2011. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez kötelező lenne, míg a diákhitel választható. Nem keltek semmilyen rémhírt, a rádióban is hallottam. Valamint mondtam, hogy tervezet és nem tény. Nem tudom miért kell kiforgatni az ember szavait. És engem velősen érintő téma már az is baj ha beszél róla az ember?
2011. márc. 10. 14:14
 10/14 A kérdező kommentje:

"Az utólagos fizetés és a visszamenőleges fizetésre kötelezés két nagyon különböző dolog, jó lenne, ha nem kevernéd a szezont a fazonnal"


Nem keverek semmit, lehet hogy a szövegértéseddel van a baj. Visszamenőleges azt jelenti, hogy pl megfizettetik a diplomát azzal akit 2000 után végzett, és igen utólagosan. Ugyanis aki most államis, majd a leendő fizetéséből levonják, mint a diákhitelt.

2011. márc. 10. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!