Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista vagyok,...

Első éves egyetemista vagyok, és rengeteget tanulok! 1 zh-ra 30órát pl, és semmi eredménye, a 2es szintet is alig ütöm meg. Barátnőim negyed ennyit tanulnak és 4es,5ösök. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? Annyira elkeseredtem,hogy én mindent megteszek azért,hogy jó tanuló legyek, de nem megy:( Van ,hogy hajnali 2kor fekszem le és fél5kor már kelek,hogy tanuljak.És SEMMI eredménye!!:'(
2010. dec. 10. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A barátnőid az évfolyamtársaid, vagy másik egyetemre járnak?


És évfolyamtársak esetén a középiskola is ugyan az volt?

Mert valószínűleg gyengébb középiskolába jártál, és ezért le vagy maradva. Majd felzárkózol ne aggódj. Ha tanulsz, meg lesz az eredménye!


Egyébként is az első év nem mérvadó. Én is bukdácsoltam, és külön tanárhoz kellett járnom, aztán felsőbb évfolyamon meg tök jó ösztöndíjat kaptam a jó jegyeim miatt. Persze ennek az is az oka volt, hogy elsőben nagyon sok olyat tanultunk, amihez kellett "előtanulmány". Felsőbb évfolyamon a szakmai tárgyak mindenkinek teljesen újak voltak így eltűnt a lemaradásom.

2010. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Próbálj együtt tanulni a barátnőiddel!Mi sokat tanultunk együtt a csajokkal a koleszban, kikérdeztük egymást zh-k meg vizsgák előtt, meg beosztottuk a tételek kidolgozását is, ilyenek! Sokkal könnyebben és gyorsabban megragadtak még a lényegtelen apróságok is, mintha csak egyedül magoltam volna!

Ami pedig tényleg magolós téma volt, ott a "látom-mondom-hallom" hármas segített. Vagyis hangosan olvastam fel a tanulnivalót, és rövidebb-hosszabb szakaszonként visszamondtam magamnak.

Egyébként ne keseredj el, az első év elég húzós mindenhol, hozzá kell szokni az új rendszerhez, meg mindenhez. Kitartás! Ha szorgalmas vagy, meg lesz a gyümölcse!

2010. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Lehet, hogy pont az a baj, hogy nem pihened ki magad. Az anyagból szövegkiemelőzd a lényeget. Oszd be az idődet. Mondjuk 1 zh-ra szánsz 3 napot:

1. nap: átolvasod, közben már ki is húzod a lényeget kiemelővel, olvasgatod még, ismerkedsz vele. A másik két nap megtanulod, de napközben, nem éjjel meg hajnalban, mert akkor ne várd az agyadtól, hogy jól működjön - ergo annyit érsz el vele, hogy a következő nap még fáradtabb leszel az éjjeli-hajnali tanulástól, és akkor az a nap is kárba megy. Legyen meg a nyolc óra alvás, inkább szánj több napot egy vizsgára.

2010. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont olyan vagy ,mint én.Nem okos ,de Q.va szorgalmas,hisz a bénásért többet tanulsz,mint 10 osztálytársaD.Próbálj valakitől vagy korrepetálást kérni, vagy tanártól módszertani tanulásból segitségért folyamodni.
2010. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!