Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet nagy mennyiségű...

Hogyan lehet nagy mennyiségű tananyagot megtanulni rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

Pontosabban 1 hónap alatt. :) Osszam be 3 hétre, az utolsó héten pedig ismételjek, vagy mi? De még ha beosztom, úgy is soknak tűnik.

Ha van még rajtam kívül olyan aki nem nagyon tanult eddig, hogyan csináljátok?


2010. dec. 13. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

1 hónap rengeteg idő!

mit kell megtanulnod?

mindenképp úgy csináld, hogy maradjon pár nap ismételni is!

2010. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 hónap az nagyon hosszú idő! Azalatt egy nyelvet meg lehet tanulni. :-)
2010. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elmúlt félév tananyagát, nem ez a lényeg..:) Pár tantárggyal már végeztem, azért nem csak lógtam végig.. de még így is elég sok minden van.

Azzal sincs gond hogy nem érteném.. csak nem biztos hogy be tudom fejezni, márpedig szeretnék mindenből rendesen vizsgázni.

2010. dec. 13. 15:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nem tudom hogy.. Hogyan kéne beosztani? Tanuljam előbb a nehezebbeket vagy előbb a könnyebbeket? Egyáltalán hogy jobb, tárgyanként tanulni, vagy minden nap foglalkozni egy keveset az összes tárggyal?
2010. dec. 13. 15:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg hogy csináljam hogy oda tudjak rá figyelni órákon keresztül is akár? Nem arról van szó hogy elfáradnék, egyszerűen csak túl sok minden van a fejemben ami eltereli a figyelmem a tanulásról. :S
2010. dec. 13. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Az időbeosztás nagyon jó, de számold azt is bele, hogy lehet hogy eleinte tartod a tervet, de a végére felborul az egész, hidd el.

Kedvet nem tudom hogyan szerezz, de igen, állíts fontossági sorrendet, de ne nehézség alapján, hanem nézd meg, hogy melyik tantárgyaknak MUSZÁJ meglenniük, vagyis inkább olyanból bukj, amivel nem csúszol félévet a jövőben, mint olyanból, amivel garantált. Például ha egy tantárgyra amiből vizsgázol csak egy következő félévi tantárgy épül, amire más már nem fog, az nem olyan fontos, mint az, amire folyamatosan épülnek a dolgok.

Ne próbálj meg sietni. Sokan ezért adják fel a tanulást, mert sietni próbálnak. "Megtanulnak" egy oldalt (1-szer 2-szer elolvassák), vissza is tudják még mondani 5 perc múlva, viszont fél óra múlva már azt se tudják hogy mi volt az, és feladják, hogy "ez nem fog menni, túl sok". Ezért ha lehet, csak nyugodtan, ne siess, jobban jársz. Inkább tanulj egy nap többet, minthogy elsiesd.

2010. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tedd a vizsgaidőszak elejére a fontosabbakat, a végére a könnyebbeket. Jó időbeosztás és egy kitartó hátsó kell ezek után már csak.


Oszd fel a napjaid: azt már biztosan tudod, hogy reggel, délelőtt, délután vagy éjjel tudsz-e hatékonyan tanulni. Bár, vizsgaidőszakban ez igazából mindegy, mert egész nap kell, folyamatosan. Érdemes óránként szünetet tartanod, s néhány naponta ismételni.

Az is jó, ha mindig ugyanakkorra beiktatsz egy kis mozgást, pl. déltől egyig sétálsz ebéd előtt, este hatkor kocogsz egy órát. Ne hagyd, hogy felboruljon az időbeosztásod, beszéld meg a többiekkel (lakótársak, szülők), hogy a következő napokban is elmész mondjuk bevásárolni, elmosogatsz, leviszed a szemetet, csak beszéljétek meg, hogy ezt a tanulási szünetedben tehesd.


Az első pár nap után úgyis kiderül, hogy min kell változtatnod (pl. beosztottad ötösével a tételeket, de csak hármat tudsz egy nap átvenni - ne vállald túl magad, mert frusztrálni fog, hogy lemaradtál a tervezetthez képest). 22 vizsgaidőszakkal a hátam mögött mondom ezt.



Kedvet egy dolog tud csak csinálni: ha folyton a szemed előtt tartod, hogy az a célod, hogy levizsgázz (a levizsgázás célja, hogy közelebb kerülj a diplomához, a diploma célja, hogy legyen szakmád, a szakmád célja, hogy jó szakemberként önállóan fenn tud tartani magad - fontos látnod a célok láncolatát is). Amikor elterelődik a figyelmed, akkor szépen visszatereled. Ez a titka. Akár ki is tűzheted az asztal fölé, hogy "célom a sikeres vizsgázás ebből meg ebből" elkalandozás esetére. Vagy valami jó idézetet. Én évekig ültem egy hallgatói laborban a következő felirat alatt, amire valamiért jó volt felnézni, erőt adott: "A csúcson mindig van hely!" S volt fölötte egy kép, havas hegycsúcs madártávlatból néhány pici emberalakkal.

2010. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fuhh, megpróbálom akkor alkalmazni amiket írtatok...:)
2010. dec. 13. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még az jutott eszembe, hogy bár időigényes, de készíthetsz tételenként rövid jegyzetet - inkább vázlat jellegűt, amivel aztán ismételhetsz és eltervezheted a vizsgafeleletet. Az a baj csak ezzel a módszerrel, hogy általában 1-1 vizsgára 4-5 nap jut, de van 20-30 (vagy még több) tétel. A jegyzetelés min. megduplázza a készülési időt, plusz menet közben inkább arra figyelsz, mit emelj ki, így szinte alig jegyzel meg valamit (nekem legalább is ez a tapasztalatom - amikor ezzel próbálkoztam, annak mindig csak félkész kidolgozott tételsor lett a vége). A jelölős módszer, amit előttem javasoltak, végül is jobb.
2010. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is hozzátenném, hogy akkor jegyzed meg igazán, ha:

1. tanítod valakinek, de sajnos ezt elég ritkán lehet eljátszani.

2. foglalkozol vele, mint például én, hogy hibaszámításból írtam egy 8 oldalas pdf-et, elmagyarázva, és a többi..

De igen, a második pont lassú, de biztos. Szerencsére nekem csak ebből kell mennem vizsgázni, mivel megajánlott matek 4-esem van. Mármint hibaszámításból. Azon kívül lesznek még vizsgáim.

2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!