Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véleményetek ezzel kapcsolatba...

Véleményetek ezzel kapcsolatban? (részletek alább)

Figyelt kérdés
Középiskolás (gimnazista) vagyok, 11. évfolyamos. Minden tantárgyból masszív 4-es a teljesítményem, persze van néhány, amelyből ötös vagyok, szintén van olyan, amelyből csak hármas. Az átlagom 4.2 körül mozog általában. Mindenből relatíve jó vagyok, kivéve a biológiát. Ebből jelenleg kettes és egyes között mozgok. Nem azért, mert nem érteném, vagy lusta vagyok, hanem mert egyszerűen nem akarom megérteni. Nehéz is, unalmas is, nem is fog kelleni, nem is érdekel, nem is számít sehova, nem is érettségizek belőle. Az alapműveltséget természetesen én is fontosnak tartom, de a jelenleg tanultak már rég túlnyúlnak az alapműveltség határain (fehérjeszintézis, DNS, sejtalkotók, lipidek, stb). Nálam a biológia az állatok-növények témakörnél ért véget, tavalyi évben. Onnantól kezdve, véleményem szerint csak azoknak kellene a biológiát kötelezővé tenni, akiknek kelleni fog a későbbi tanulmányaikhoz. Én nem tartozom közéjük a matek és fizika fakultációimmal. Mi a véleményetek erről?
2010. dec. 14. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a biológiának az embert érintő része fontosabb a hétköznapokban, de ízlések és pofonok.

(én is matek fizikát veszek majd fel :)) )

2010. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már csak fél évig kell tanulnod a biológiát, kibírod. Szerintem nem olyan vészes amúgy. Bár engem érdekelt is, én sajnáltam is, hogy 12.ben már nekünk nem volt biosz...Pedig nekem sem volt rá szükségem később.
2010. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!