Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matekkal kapcsolatban! VALAKI?...

Matekkal kapcsolatban! VALAKI? (A részletek lent-előzmények és okok-)

Figyelt kérdés

Augusztus 21-én 5 méter magasból zuhantam airsoftozás közben amikor a medencémmel sikerült landolnom elvittek a mentők.Rá 4 napig kórházban voltam aztán kiengedtek azzal, hogy csak zuzodásom van és nem tört el semmim...Egész Szeptembert lábadozásként otthon töltöm...közben intéztetem a magántanulóvá válásom ami csak novemberbe jött meg hála a lusta tanároknak...Közben voltam Októberben 3 napot suliba aztán a 3-ik nap végén, már nem bírtam becipelni a táskát a hátamon hazafelé menet aztán rá a 4-dik napon nem bírtam felkelni annyira fájt a hátam.Csak a szüleim segítségével sikerült nagy nehezen.Bemegyek a kórházba és megröntgeneztek megint aztán ott rögtön beutaltak pestre MRI-re.(Még egy hó várakozás...)Aztán kiderül, hogy elvan repedve 2 csigolyám a lumbális gerinc környékén...(A medence fölött ahol kezdődik a gerinc)Na de kb ennyit a balesetről...


A bajom az, hogy még 1 hónapig amigg szeptemberben is otthon voltam megse kaptam a könyveimet...Csak októberbe amikor bementem...Aztán nem bírtam tanulni semmit szinte az első hónapba amig nem volt könyvem...Aztán úgy volt megbeszélve az igazgatóval, hogy elküldi a lenyót, hogy az osztálytársaim hol tartanak ,de nem küldi az igazgató se...Az osztálytársaim is egy szemetek...Amikor írok nekik msnen csesznek visszaírni!!!! :@@@


És most már December 11 van és 1 hónap múlva viszga. (Jamuár 7-8) Tanultam valamennyit...Szerintettek mitévő legyek...(Itt a lényeg sorry, hogy ennyire hosszú lett)Matekkal kapcsolatban is kerestem magántanárt ,de aki a közelbe lakik a mi utcánkba az vagy nincs otthon vagy pedig cseszik kijönni, ha becsöngetek hozzá vagy, ha kiabálok be hozzá...Ja meg amúgy én a matekhoz buta vagyok...:(((((


Valaki megtudná esetleg itt mondani, hogy kell megoldani azt a másodfokú egyenletet, mert egyszerűen nemtom, hogy kell hozzá kezdeni...


A válaszokat előre is köszi...(Bocs, hogy ilyen hosszú lett mégegyszer)


(17/F 10.Osztály)


2009. dec. 11. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Könyveket nem nézegetted? :) Könyvekkel és wikipediával az egyetemet is lehet abszolválni anélkül, hogy egy órára is bemennél, csak neki kell ülni. 1 hónap meg rengeteg, én az egyetemi matekra, ami kicsit nagyobb falat, 10nap alatt felkészültem, pedig rühellem.
2009. dec. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A megoldó képletbe való behelyettesítéssel.

Keress rá googelen, másodfokú egyenlet megoldóképletének hívják. Próbáltam bemásolni, de sajnos nem tudja megjeleníteni.

Ha nem lenne világos a képlet, itt egy kis szöveges magyarázat:



A feladatban megadott egyenletet x-ek szerint rendezd! (x^2, x, konstans, ilyen sorrendben)

Pl. 4x + 2x^2 = -7 van megadva. Egyenlővé teszed 0-val. Így fest:

2x^2 + 4x + 7 = 0 Ebből az alakból pedig már behelyettesíthetsz a képletbe.

Azaz, így tudod meg, hogy milyen értéket vesz fel x, amire teljesül az egyenlet. Mi lesz x1 és x2, hogy igaz legyen az egyenlet.

Műveleti sorrendiségre figyelj! A képletben „a” jelenti az x^2 szorzószámát, „b” az x-ét, „c” pedig a konstansét, az x nélkül álló számét. x1-nél kivonod mínusz b-ből (mínusz4) a gyök alatti kifejezést (gyök alatt a 16 mínusz 56), és az egészet osztod 2a-val (4). Ugyanezt teszed x2-nél is csak ott összeadod „b”-t a gyökalatti kifejezéssel, majd osztasz 2a-val.


Egyszerű lesz, ha értelmezed a képletet.

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert!

2009. dec. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:A könyveket néha-néha nézegetem amihez épp kedvem van...De akkoris sztem jobb tudni, hogy a banda holtart attól függetlenül.De azért megfogadom a tanácsot.


A másodiknak:Köszönöm a segítséged. :)

2009. dec. 11. 04:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Mégegyszer a másodiknak:A példánál, hogy a francba lesz -7? :SSS
2009. dec. 11. 04:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Mégegyszer az elsőnek:Én középiskolás vagyok nem pedig egyetemista. :D
2009. dec. 11. 04:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Tudom, ezért neked sokkal könnyebb.

Azért -7, mert az a feladat, úgy tünteted el, hogy mind2 oldalhoz hozzáadsz 7et.

2009. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Második. A példánál: Az egyenletet, amit meg adtak, ugy kell kinéznie, mint a megoldóképletben, hogy használni lehessen. Minden a maga helyén. Gondolok itt x négyzetre aztán az x-ekre és végén a konstans. Az egyenletet biztos nem ilyen sorrendbe fogjak megadni. a konstans a minusz előjellel állt a példában a jobb oldalon. át kell vinned, hogy nulla legyen. Hogy lesz minusz hétből 0? Ugy, hogy hozzá adsz hetet. Ez jelent meg a másik oldalon is. Egyenletrendezés se megy?


Ha nagyon nem megy, irj egy e-mailt ide: jezza@freemail.hu Kitalálunk valamit!

2009. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!