Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkezdtem olvasni egy angol...

Elkezdtem olvasni egy angol nyelvű könyvet, rengeteg ismeretlen szó van benne, amit egyenként kiszótáraztam. Most meg kéne tanulnom. De hogyan? Hogy tudnék minnél többet megjegyezni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Útközben meséld el magadban a könyv tartalmát, mintha valaki másnak mondanád.
2010. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Könnyebb, ha ceruzával beirod a könyvbe az angol szó fölé a magyar megfelelöjét.
2010. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem megoldás a szómagolás, az ilyen mértékű kritikátlan szótározgatás iszonyú időigényes, fölösleges. Könyvet az olvasás öröméért olvass, ne a szavakért. Nem tudod megállapítani, melyik szó valóban hasznos, melyiket használják valóban az életben. Csak azt keresd ki könyvolvasás közben, ami nélkül nem érted meg. De lehet, hogy túllőttél a célon, és nem a szintednek megfelelő könyvet választottál. Szótanuláshoz meg egyszerűbb, befogadható mennyiségű szót tartalmazó forrásokat keress. És ugyebár ismétlés a tudás anyja, ugyanazt többször is el kell olvasni vagy meg kell hallgatni és írásban, beszédben - akár magadban beszélve is - használni kell. Valamint quizlet.com, ez a szómagolás kíméletes módszere. Regisztrálni kell hozzá.
2010. dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval egyetértek, ne szótározz ki minden szót, a magolásnak nincs túl sok értelme.

Megkérdezhetem, hogy mi a könyv címe amit olvastál?

2010. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!