Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam...

Hogyan motiváljam magam tanulásra? Egyetemista vagyok 2. éves. Régen kitűnő tanuló voltam, ma már örülök, ha megvan a 2-es. Egyszerűen nem tudok leülni, nem köt le, mindenhol jár az agyam -főleg ha elkezdem a tanulást-.

Figyelt kérdés

Teljesen átestem a ló túloldalára. Órákra nem jártam be, ha bejártam nem figyeltem, nem jegyzeteltem. Magyarán most kezdődik a vizsgaidőszak és most kell megtanulnom a tárgyaimat vizsgára 0-ról.

Az időmet ha jól beosztanám, meg a tudásommal simán meg tudnám csinálni az összes tárgyat. De egyszerűen nem tudom rávenni magam.

Most élem a "lázadó korszakom" :)


Mit javasoltok? Más is van/volt ilyen cipőben?


2010. dec. 17. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
igen, ismerek mást is, aki pont ilyen helyzetben van :) próbáld tudatosítani magadban, hogy még vagy 3-4 éved van egyetemen, már csak annyit kéne kihúznod és ettől függ az elkövetkezendő 40 éved :D meg gondold el, ha hamarabb kész vagy a vizsgáddal, marad még kis szüneted is. valahogy próbálj magadra hatni, gondolj arra, hogy mennyivel "butábbaknak" is sikerül vagy mittomén :D sok sikert! ;)
2010. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Hajajj! Nagyon nehéz volt, úgy voltam vele, hogy 'le van...' ezen át kell esni, mint kiskutyának a fogzáson.
2010. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az időmet ha jól beosztanám, meg a tudásommal simán meg tudnám csinálni az összes tárgyat."


Egót fel tudsz mutatni, mást nem. Szerinted ez nem ciki? Most jöhetne amúgy a sablomduma, hogy pedig akkor kaphatnál ösztöndíjat (feltételezem államin vagy), hamarabb túllenél az egészen, a szép átlagot jó is mutogatni stb, de ezt úgyis mindenki vastagon leszarja és nem is igazán használ.

Szóval ha ennyire okos vagy, akkor mutasd meg, csináld meg. Másülönben viszont azon is gondolkodj el, hogy jó szakot választottál-e, mert ez így tényleg nagyon gáz egy elvileg okos embertől...

2010. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

megmondtad a frankót és el kell ismernem teljes mértékben igazad van.

amiket leírtál egyet értek vele.

viszont az is igaz, amiket én leírtam. régen megmutattam, hogy tényleg tudok, ma meg abból "élek" hogy régen megmutattam milyen voltam, a múlt erényeiből nem lehet élni, most is meg kell mutatnom...

felhoztad az ösztöndíjat, meg tudnám csinálni persze - de nem csak én hanem bárki - csak mióta felvettek egyetemre átértékeltem a dolgokat a sulival kapcsolatban.

engem nem érdekel, hogy jó jegy, valaki magne cum laude-vel végez, szerintem ezek nem fontos dolgok

azt se nézem le akinek nincs diplomája, érettségije -viszont azokat utálom, akik e miatt néznek le másokat-


a baj nálam ott van, hogy valamit vagy teljes bedobással csinálok -túlzásba esek- vagy semennyire


meg amit írtam, tényleg jó agyam van a tanuláshoz, ezért meg főleg nem tanulok évközben. ha vizsgára kell tanulni meg úgy vagyok vele, hogy másnak kell 10nap rá, akkor nekem kevesebb elég... utána ideges vagyok, kezdek kicsúszni az időből, akkor nem lehet hozzám szólni DE megszoktak lenni a vizsgáim... és mivel meglesznek a vizsgáim -sőt gyakran 4-esre- ez megerősít benne, hogy jó ez így... pedig tudom, hogy egyáltalán nem így kéne a tanuláshoz hozzáállnom


ha lenne eszem, már a jövőhéten letudnám az összes vizsgám és lenne 1,5hónap szabadidő. így is meglesznek, de január végén még vizsgázni fogok és addig idegbeteg leszek


ha már választani kellett, azért jöttem közgázra, ez ami leginkább érdekel

vállalkozó leszek -tudom, ahhoz nem kell papír- de úgy voltam vele, nem elég az érettségi, mivel akkor nem ért semmit, hogy általánosba, gimibe jó suliba jártam és kitűnőként végeztem


te mit ajánlasz hogyan változtassak? hogyan osszam be az időmet? egyszerre mennyit érdemes egyhuzamba tanulni? stb

2010. dec. 18. 14:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már belátod, az jó. Én is hozzád hasonló vagyok amúgy, hozzállás szempontjából. De annyi a titok hogy EGYETLEN EGYSZER kell csak lelkierőt venned magadon. Nekem is újra írnom kellett mostanság egy beadandót, cirka 10 oldal, de közöm nem volt a témához (turizmusos szakon pszichó, érted) Halasztgattam, a vége az lett, hogy lekéstem a beadási határidőt... Na akkor nagyon felhúztam magam, hogy milyen hülye vagyok, írtam a tanárnak, hogy egy napot adjon még mert blablabla és hajnalban nekiültem, durván 3 óra alatt megírtam az egészet előről szinte (az első változatot visszadobták, avval se foglalkoztam túl sokat). A vége az lett, hogy hajlandó voltam elolvasni, hogy hogyan csináljam meg (szakdolgozatot vártak el majdnemhogy...) tényleg erőt vettem magamon és megírtam és érdekes, rögtön megajánlották, hogy akkor evvel teljesítettem is a tárgyat jelesre.

És ehhez csak annyi kellett, hogy egyszer (!!!) rászánjam magam. Ne tudd meg mennyire jó érzés volt amúgy :) Míg sokaknak még mindig javítani kell a dolgozatán.

Én elhiszem neked, hogy jó eszed van, de akkor vedd azt is észre, hogy milyen hamar letudhatnád az egészet. Mert ez a tipikus nézek, de nem látok esete. Nézed-nézed, hogy de hamar meglehetne az egész, de nem látod közben mennyire elszúrod magadnak a dolgokat. Igyál egy kávét vagy energiaitalt és kezdj neki, amint túl vagy az első 1-2 sikeres vizsgán, már pörög tovább az egész, hogy óó már csak 4, csak 2, már csak 1 és vége és ott van 1,5 hónap szünet, pihi, smemittevés és szórakozás.

Gondold meg mi éri meg jobban, aztán úgyis csak rajtad múlik. Sikeres vizsgákat!

2010. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

akkor tényleg hasonlóak vagyunk.

nekem is volt hasonló beadandó dolog, és az se 2-es lett, hanem 4-es. de még sok ilyen van

tudom milyen jó érzés, olyan után el is felejtem, hogy milyen hülye vagyok előtte, hogy nem tanulok semmit, nem osztom be az időmet stb.


egyszerre mennyit szoktál tanulni egyhuzamba? 2óra?

amikor tudod pl. hogy 2hét múlva vizsga, akkor beosztod előre, hogy melyik nem miből és mennyit tanulsz?

2010. dec. 18. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából vizsga előtt tanulok 1-2 nappal, ha sok az anyag, akkor 3 nappal előbb nekikezdek. Délelőtt kialszom magam és ebéd után nekiülök, ha nagyon szorít az idő, akkor a vizsga előtti éjjel olyan 2-3-ig tanulgatok. Egyhuzamban olyan 1-2 órát, kis szünet aztán folytatom. Nekünk nincsenek olyan tárgyaink, hogy több száz oldalt be be kelljen biflázni, úgyhogy ez elég hatékony taktika nálam.

Ami ilyen számolós, pl. operációkutatás vagy statissztika, ilyesmi, arra végiggyakorlom a feladatokat, ez kb. 2-3 délutánt vesz igénybe. Ha valamire meg soha nem jártam be, akkor beszerzem a könyvet és kijegyzetelem aztán azt tanulom. Legjobban érdekes módon éjfél és hajnali 3 között fog az agyam, mert akkor kb semmi külső inger nem ér, család alszik, facebookon nincs semmi, így akkor tudom a legtöbb dolgot megjegyezni. Délután 4-5 körül meg iszom egy nagy adag kávét vagy energiaitalt, kis csoki meg kaja lecsúszik mellé és nagyjából így ennyi.

Jövő héten még azt fogom kipróbálni, hogy beülök a könyvtárba, úgyis ott van egy könyv, amiből pár fejezetet el kell olvassak és az is tud inspirálni, ha látom, hogy másik is odafigyelnek a dolgukra és csinálják, amit kell. Valahogy ilyenkor rám is átragad az érzés.

2010. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaid.


igazán hasznos volt minden.


nekem most van statisztika 1. (nincs anyagom, nem tanultam, szóval 0-ról indítok, utolsó vizsgalehetőség jan. 24) abból van valamilyen anyagod? vagy tudsz ajánlani valamit ahol találok róla cuccokat?

abból a tárgyból mit ajánlasz, mire figyeljek?

2010. dec. 18. 16:50
 9/14 A kérdező kommentje:

és a másik te milyen környezetben tanulsz?

csendbe, zene szól? ülve, fekve? stb

2010. dec. 18. 16:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Statból én a könyvből készültem fel, nézz utána nálatok mi van vagy kérj jegyzetet valamiből.

Tanulni meg csak csendben szeretek, ált. az asztalomnál ülök, mert fekve bealszom :D Mellette még a noti megy, ha vmi miatt kell a google vagy az msn.

2010. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!