Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pszichológiát, miért mondják...

A pszichológiát, miért mondják "büfés szaknak"?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
mert sok ember szerint a pszichológia nem igazi tudomány :P meg mert népszerű, sokan jelentkeznek
2010. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
minden bölcsész szak büfészak, ja és mert ebből túlképzés van.
2010. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

sztem az a büfé-ruhatár szak amivel teljesen nyilvánvaló, hogy nem lehet majd elhelyezkedni. anglisztika, példa erre.

a pszichológia az határeset.

2010. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert minden évben kb 8x több embert vesznek föl pszichológiára mint amennyi indokolt és szükséges lenne.
2010. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bölcsész szakokat szoktak annak mondani általában, meg azokat, amikkel nem lehet elhelyezkedni, mert már túlképzés van belőlük.

Amúgy szerintem bölcsész szakok közül sem mind büfészak, bár van egy-kettő olyan is. Én is bölcsészen tanultam (szociológia), és nem hinném, hogy az büfészak lenne.

2010. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom, nálunk azokat hívják büfészakoknak, ahova gyakorlatilag be se jársz egész félévben, mégis van egy 4 egészes átlagod. Kommunikációra hallottam már, néprajzra. De pszichológián szerintem tök sokat kell tanulni, én biztos nem mondanám rá, hogy büfészak.
2010. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Na ez az, utolsónak igaza van. Ha a pszichológián megvan a 4-esed tanulás nélkül, akkor büfészak. :) De szerintem nincs.
2010. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert fogalmuk nincs róla, hogy az milyen. Jó magyar szokás olyanról véleményt mondani, amit nem ismerünk. Így aztán leginkább hülyeséget találnak ki, aminek köze sincs a valósághoz. Nem tudom ki találta ki ezt a "büfészak" elnevezést, de az biztos, hogy még nem látott belülről egyetemet!!Tanulni minden szakon kell. Azt nem értem, ha ennyi okos ember van ebben az országban,hogy-hogy mégsem jutunk egyről a kettőre? Aki látatlanban azt mondja egy egyetemi szakra, hogy büfészak, az biztos valami nagy zseni, aki a kisujjából kirázza bármelyik tudományt, és mégis csak egy szakmunkás bizonyítványig jutott el. Vagy csak savanyú a szőlő?
2010. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ja és a legtöbb ember szerint csak az dolgozik, aki a földet túrja egész nap, vagy a moslékban turkál! Bocs.
2010. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szipor válasza:
69%

Aki a pszichológiára azt mondja, hogy büfés szak, az baromira nem tudja miről beszél. A pszichó a társadalomtudomány és természettudomány határán áll, ennek megfelelően többféle tárgy van a szakon. Ez nem nevezhető bölcsész szaknak, ha egyszer a hallgatók több féléven keresztül tanulnak olyanokat mint az anatómia, neurológia, statisztika... Eltérő, hogy melyik intézményben mire helyezi a hangsúlyt, de van ahol kifejezetten a tudományos szemlélet kerül előtérbe és részletesen tanulnak kutatásmódszertant és különböző kutatásokat is végeznek.

Mondani sem kell szerintem, hogy nem csak ezen a szakon van túlképzés/túljelentkezés...

A pszichó diploma eléggé behatárolja, hogy milyen területen akarsz elhelyezkedni, de ahhoz, hogy rendesen munkád legyen elengedhetetlen az MA képzés, ahol kiválasztod a területet amivel foglalkozni szeretnél (munka-és szervezet pszichó, klinikai, tanácsadás, iskolapszichológa, stb.)

De nem büfés szak, az tuti :)

2010. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!