Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van bármilyen mód arra (tanfol...

Van bármilyen mód arra (tanfolyam, valamilyen képzés), hogy pszichológiát tanulhassak? Sajna az egyetemek 400 fölötti ponthatáraikkal nálam kizárva. Sokan mondják, hogy van érzékem hozzá.

Figyelt kérdés

Magántanuló voltam az utsó 2 évben a gimiben és ezáltal sajna gyengék lettek az évvégi jegyek..... :(


Elég szemétség,hogy a fizetős is magas pontszámú a pszichológia szakokon,pedig még az ELTE majdnem 300 ezer forintját is kifizettem volna... :(


2011. júl. 22. 21:02
 1/10 Bretso ***** válasza:
Újraérettségizel, megcsinálsz egy-két nyelvvizsgát és emelt érettségit is teszel, és máris felvesznek, nem lehetetlen 400 fölött teljesíteni, főleg ha a költségtérítés kifizetése sem lenne akadály, akkor tanulni is tudsz.
2011. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed fizetős szakra menni akkor mivel most úgyis van időd menj tanárhoz pár érettségi tárgyból amit rosszul teljesítettél és/vagy amiből lehetséges lenne, hogy megcsinálsz egy sikeres emeltet és máris benn vagy.
2011. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Elég szemétség,hogy a fizetős is magas pontszámú a pszichológia szakokon"


- Mond már meg, hogy ebben mi a szemétség? Az, hogy a jelentkezők többségének jóval több pontja van, mitn neked? Vagy az, hogy nem vesznek fel kétszer annyi embert?

2011. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazatok van...nagy meló,de nem lehetetlen!
2011. júl. 22. 21:15
 5/10 A kérdező kommentje:

"Mond már meg, hogy ebben mi a szemétség? Az, hogy a jelentkezők többségének jóval több pontja van, mitn neked? Vagy az, hogy nem vesznek fel kétszer annyi embert?"


Nem kell mindenben a rosszindulatot keresni! Szinte itt mindig van valaki,aki kiemel egy mondatot,amibe bele lehet kötni!

Tudod akiknek van egy halom pontja,mert hogy nagyon jó volt matekból,irodalomból,meg ilyenekből ott hol a garancia,hogy jó szakember lesz?!

Nem mondom,hogy én 100%-osan az lennék,de azért mégis esélyt kéne adni másoknak is!

2011. júl. 22. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is magántanuló voltam, mégis 4es 5ösök voltak az év végi jegyeim és az egyetemre is felvettek. Sose értettem, hogy a magántanulóság hogyan függ össze a rossz tanulmányi eredménnyel. Na mind1...

Pszichológus asszisztens, ha nem vesznek fel egyetemre.

2011. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, hacsak nincs keresztféléves képzés ott ahova jelentkeztél akkor min. van egy éved ami alatt ha pénze van az embernek átveheti az egész gimnáziumot xD egy nyelvvizsga meg egy emelt szintű rákészüléssel meg piskóta..
2011. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem mondom,hogy én 100%-osan az lennék,de azért mégis esélyt kéne adni másoknak is!"


- Garancia semmire nincs. De nem is lehet mindenkit mindenre felvenni.


Érettségizz újra, szerezz nyelvvizsgát. Duplázásnál a kutyát nem érdekli, milyen jegyeid voltak középiskola alatt; épp ez a jó a rendszerben. Nem értem, hogy fizetnél ugya szívesen, de ennyi erőfeszítést nem ér meg neked.

2011. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és van nem egy hasnoló témájú szak is.
2011. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nagyon szeretnél pszihológiát tanulni,akkor jelentezz a PTE BTK pszihológiára. Alacsonyabb a ponthatár,mint az ELTE-n és azt hallottam hogy sokkal jobb is. Ha nem sikerült 400pontot összeszedned jövöre,és ha tudsz angolul,akkor jelentkezz a PTE BTK pszihológia angol szakra.Most ha jól tudom csak 200pontot kellett elérni a bejutásra.

Ha tényleg a pszihológia az álmod,akkor ne add fel. De dolgoznod kell azért hogy elérd. Én gimiben nem tanultam sokat,és az érettségim sem lett jó.Késön jöttem rá,hogy ahhoz,hogy azt tanulhassam amit akarok,tanulnom kell. Ezért gimi után ki kellett hagynom egy évet,és leraktam egy felsöfoku nyelvvizsgát és egy emelt érettségit. Szerintem hagyj ki egy évet,tanulj,és utánna felvesznek bárhova.

Sok sikert!

2011. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!