Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitelt feltudom venni...

A diákhitelt feltudom venni úgyis, hogy pl. most a 2. félévtől kezdve?

Figyelt kérdés

Nem fogják kiutalni az első félévet is?

Felvehető pl. csak egy évre? Ilyenkor hogyan kamatozik?


2010. dec. 26. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Felveheted csak most is, nem utalják az első félévet, viszont ha utána nem kéred, akkor szüneteltetést kell majd kérni.


Ebben nem vagyok biztos, de szerintem csak akkor kell elkezdeni törleszteni, ha megszűnt a jogviszonyod a sulival.


A kamatot a szokott módon számolják, részletek: www.diakhitel.hu

2010. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A diákhitelt bármelyik félévben felveheted, de természetesen a korábbi félévekre nem fogod megkapni, hiszen azt AKKOR kellett volna igényelni.

Olyat nem igazán lehet, hogy csak egy évre, illetve persze lehet, de akkor el kell kezdeni visszafizetni, ha már nem kéred. Szóval jól gondold meg, hogy felveszed-e, mert vagy vissza is fizeted rögtön, amikor már nincs rá szükséged, vagy folyósítani fogják neked amíg be nem fejezed a tanulmányaidat, és utána kezded visszafizetni.

2010. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
honlapját néztem, de sztem egy kalap k@ki. De ha szüneteltetem, akkor nem kell egyből vissza fizetni nem? pl OTP-be ha bemegyek, akkor tudniukkel ilyeneket, v csak nézni fognak?
2010. dec. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!