Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE JGYPK tanítóképző alkalma...

SZTE JGYPK tanítóképző alkalmassági miből áll, vagy hol tudom megnézni h mi a követelmény?

Figyelt kérdés
Aki tud segitsen előre is köszi : )
2010. dec. 26. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Na hogy is volt két éve...


Tesi alkalmassági:

*két lány végez mozdulatokat(felsőévesek), neked utánoznod kell a mozgásukat, ezt 2 vagy 3 tanár figyeli, itt sokan vagytok, úgy 20-30an


*labdát kell dobálni, elkapni, eldobni, különböző mozdulatok végzése közben, ezt párokban csináljátok.


*egy kör futás kint a salakpályán (300m)


Ének és beszéd alkalmassági:


*vinned kell egy listát dalokról amiket ismersz (lehetőleg népi vagy gyerekdalok) érdemes összeírni, mert ha izgulós vagy, lányos zavarodban úgyis elfelejted hogy miket ismersz.


*tapsolnak egy ütemet és vissza kell tapsolnod


*kottából kell szolmizálni (tőlem ezt nem kérték)


*fel kell olvasni egy rövid meserészletet (szépen, artikulálva stb..)


Ja és mikor bemész, megkérdezik miért szeretnél tanító lenni, miért pont ide jöttél. :)


Nekünk 2 éve ez volt, elég bagatel az egész (bár volt, aki nem ment át!) bejutni egyszerű, bent maradni már annyira nem. 80ból maradtunk idén 32en :D Szóval nem egy leányálom, rengeteg óránk van, este 8kor esünk ki a suliból, aztán másnapra még készülni...szóval ha ez az álmod, akkor gyere, ha csak egy diplomát akarsz akkor messziről kerüld el a tanító szakot :D

Ha érdekel, hogy miket tanulunk: www.mta-nmi.atw.hu itt a weboldalam címe, ide rakosgatom fel az anyagokat. Ha érdekel még valami a weboldalon ott a mail címem, írj nyugodtan.


nmi

2011. jan. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és kell vinned orvosi alkalmasságit, meg tüdőszűrős papírt is!
2011. jan. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én is ezt a sulit jelöltem, bár most h olvasom, hogy szolmizálni is kell kicsit megijedtem. tisztán éneklek, de a szolmizáció :S gyerekdalt kellett vagy komolyabb volt ??
2011. ápr. 5. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!