Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire miből tanultál a Tankönyvön kívűl? Nagyon nehéz elérni belőle a 80%-ot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az 5ösre hajtasz akkor az emelten 60%-tól van.

Ajánlom az érettségi feladatgyűjteményeket felkészüléshez.

2011. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Száray-féle könyvekből tanultam. A régiből, nem a forrásközpontúból, plusz a jegyzeteimből. 78% lett, és hát, elég sokat tanultam rá.
2011. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem az ötösre hajtok, hanem a százalékra:)

középszinten már érettségiztem belőle, 80%-ra, csak sajnos az nem volt elég :(

2011. jan. 2. 11:54
 4/6 pantha rhei ***** válasza:

Én úgy gondolom sikeres (80% feletti) emelt szintű történelem érettségihez tekintélyes mennyiségű "passzív" történelemtudás szükséges a 4 középiskolai történelemkönyv alapos ismerete mellett. Magyarra lefordítva, sok könyvet kell hozzá olvasni, mivel bizonyos témaköröket több szemszögből is ismerni kell. Nem elég az a fajta felkészülés, amit sokan középszintnél csinálnak: nevezetesen felkészülnek a 30 tételből és le van tudva.


Én 80% felett emelteztem, a szóbeli részénél ügyelj arra, hogy minél több érdekességet és extra információt ossz meg a bizottsággal, természetesen az alapok mellett. Akkor kapsz majd magas pontszámot, ha valami újat tudsz mondani nekik az aznap hallgatott 20. felelet után.


Sok sikert! :)

2011. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 91%-ra érettségiztem le, egyedül. Szóval még faktra sem jártam, mert egyszerűen nem volt.


Igaza van annak, aki azt írta, hogy kell bizonyos mennyiségű passzív tudás, és mivel én gyermekkorom óta foglalkoztam a történelemmel, elég sok rám ragadt. Persze ez nem elég, de nagy előny :)


Mindenesetre a tankönyvet bizony az elejétől végéig tudni kell, még az évszámokat is (nyilván nem mindet, de nem elég a nándorfehérvári diadal). Nem árt, ha tanulás közben mindig nálad van a térkép, hogy ki tudd keresgetni az aktuális városokat, mert az is fontos, szinte mindig van vaktérkép.

Amit mindenképp használj, az a feladatgyűjtemény. Van felkészítő is, és vannak kifejezetten próbaérettségisek - rengeteget segítenek. Őszintén megmondom, és nem ültem le üljön tanulni, hanem ahogy csináltam a feladatokat, folyamatosan olvastam hozzá a szöveget a könyvből,és nem sajnáltam egy-egy feladatot sokszor megcsinálni, mire rögzült a dolog. És tényleg, annyira jó dolgokra kérdeznek rá, annyira kifejlesztik az emberben a gondolkodás képességét, hogy keresse a történelmi összefüggéseket, hogy nem tudom mit csináltam volna nélkülük. Nagyon nagy segítség minden ilyenféle könyv, ahogy az is, ha megcsinálod a korábbi érettségi feladatokat.


A szóbelire magamtól dolgoztam ki a tételeket, az interneten található anyagok és tételek segítségével. ÉS valóban nem árt, ha mindenhova el tudsz mondani valami érdekességet, mert azt díjazzák :)

2011. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szóbeli érettségihez: minden évben kiadnak egy könyvet amiben ki vannak dolgozva az adott év tételei. ez HATALMAS segítség, plusz ha még módszeresen ki is egészíted ezeket a tételeket úgy hogy közben ott van melletted a tankönyv (főleg az apróbetűsre koncentrálva), akkor már tökéletes lesz a feleleted, nekem is megadták 98%-ra. Kár hogy a szóbeli sokkal kevesebbet nyom a latba, így csak 88% lett összevonva.
2011. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!