Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tud egy egyetemista pár...

Miért tud egy egyetemista pár nap alatt könyveket bevágni, egy 12-es meg egy pár oldalt képtelen megtanulni?

Figyelt kérdés

Annyira szerettem volna egy fél füzetnyi anyagot megtanulni pár hónap alatt, de sehogy nem voltam képes rá. Most az egyetemen ha egy könyvet három nap alatt kell megtanulni akkor két nap alatt átolvasom és még ismételni is marad időm.

Az elszántság 12-ben is megvolt, ha akkor is így tanultam volna most talán nem itt tartanék. :(


2011. jan. 4. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ezen már én is gondolkodtam:) Ráadásul baromi gyorsan át lehet állni:D Mármint én 12.-ben még nagyon szenvedtem 12 oldal töri miatt...de első vizsgaidőszakra több száz oldalt tanultam meg anatból pl:D
2011. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Senki sem tud pár nap alatt megtanulni egy könyvet. Az a "legenda", hogy az egyetemisták 2 nap alatt megtanulnak 100 oldalt hülyeség, max. átolvasgatni tudják, amit két hétre rá teljesen el is felejtenek.

Azt hiszem bme-n terjedt el ez a szólás őszi félévben, a vizsgaidőszak első napján: Na, karácsonyig már csak egyet kell aludni!.

Szóval ha nagy a mennyiség (amit mellesleg már szorgalmi időszakban tanultál, legalábbis nagy részét, szóval nem lesz új) akkor rá kell áldoznod baromi sok időt. Én is most ott tartok, hogy próbálom tartani a napi 10 órás tanulást, mivel nem akarom elbasz.ni az utolsó vizsgámat, pedig nekem nem hiányoznak 100 oldalak, csak a geometriát nehezebb felfogni.

2011. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért mert egyetemen - jóesetben - már azt tanulod ami érdekel, azt meg jóval egyszerűbb megtanulni, azzal szívesebben foglalkozik az ember.
2011. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért, mert középiskolában azért tanul az ember, mert kell! Egyetemen már ténylegesen lehet látni, hogy miért tanulunk, mit akarunk elérni. Igaz, hogy a könyvek és anyagrészek átolvasásával lehet készülni (ha csak nem matekról van szó), de 20-22 évesen már arra fókuszálunk, hogy mit tudunk és azt hogyan mutassuk meg. Középiskolában még nincs rutin abban, hogy hogyan adjuk el a tudásunkat egy röpdogában vagy feleletben. Főiskolán, egyetemen van + a szerencsések a húzott tételen belül is irányítani tudják a vizsga menetét!
2011. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Senki sem tud pár nap alatt megtanulni egy könyvet"


Dehogynem. Az én stratégiám az, hogy hangosan olvasom és jegyzetet is készítek. Addig nem megyek tovább amíg az addig olvasottakat meg nem értettem. Miután végeztem a könyvvel esetleg még átolvasom a jegyzetet, ami kb 20-30 oldal. Az anyag 40%-a megmarad későbbre is. De a vizsgára majdnem az egészet tudom. És az egyetemen nem is az a lényeg, hogy amit ott tanulsz egy életre tudd, hanem csak az alapokat kell letenni. Majd a munkában lesz mire építeni és akkor majd "szakember" leszel, mondhatod majd, hogy te értesz valamihez.

2011. jan. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!