Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tartotok az érettségi...

Hol tartotok az érettségi felkészülésben? (tételek, ismétlés) Mennyi időt szántok az érettségi évében tanulásra naponta? Melyik a legkritikusabb érettségi tantárgy számotokra és miért?

Figyelt kérdés
Idén érettségizők! Elsősorban olyanok válasza érdekelne, akik biológia/kémia emelt szintben gondolkodnak és orvosira/fogorvosira/gyógyszerészetire pályáznak. (de mindenki válaszának örülök)
2011. jan. 4. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én nem ide készülök, de mivel még nem írt senki, úgy gondolom nem veszem el a helyet mástól. :) A tételek egy részét már tudjuk, az iskolában folyamatos a számonkérés szerencsére. Én eddig is naponta 3-4 órát tanultam, most átlagban fél 12-ig tanulok, minden nap mindent, mert különben szétcsúsznék. Tehát mondjuk 5-6 órát tanulok egy nap. Ebben benne van az angol nyelvvizsgára való készülés és az ismétlés az érettségi tárgyakból (órán igyekszem a leghatékonyabban figyelni, így otthon már nem olyan tetemes mennyiségű időt vesz igénybe a memorizálás). Számomra kritikus a magyar, a lehető legjobbat akarom kihozni belőle, szerencsére a másik érettségi, amit kérnek, már megvan, és elég jól sikerült. Te hol tartasz?

2011. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszodat. :) Szerencsére én is kemény gimibe járok, nálunk is mindennaposak a számonkérések, dolgozatok. Orvosira készülök, ezért most próbálok nagyon ráállni a biológia/kémiára, viszont az ismétléssel elég lassan haladok és úgy érzem nagyon sok információ ez, amit tudni kell érettségire. Van egy felsőfokú nyelvvizsgám és a nyelvi érettségim 98 %-os lett :) Viszont ez csak középszintű volt. Én tanulás közben több szünetet tartok, az "aktív" tanulás kb. napi 3 óra lehet.. :-S Lehet hogy többet kéne..?

2011. jan. 4. 21:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Én legjobban a matektól tartok (attól, hogy az izgulás, kapkodás miatt elcsúszok rajta). A tételeinket folyamatosan dolgozzuk ki, azt hiszem a 3/4-e körül járhatunk.
2011. jan. 4. 21:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyen érettségit tettél és hogy sikerült? :) (Hova szeretnél továbbtanulni?)
2011. jan. 4. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehol. :D A szóbeli tételeket is csak töriből kaptuk meg, magyarból semmit. Azt nem tudod, hogy az írásbelire hogy érdemes készülni (pl töri és magyar), arra is van-e valahonnan letölthető tematika vagy csak úgy találd ki magadtól mi lesz benne?? :S Nem nagyon törődnek velünk a gimiben, mindent nekünk kell kitalálni...
2011. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem magyar írásbelire sehogy sem lehet készülni az olvasáson kívül. Van egy szövegértés rész és egy fogalmazás része, ami leginkább készség, nem lehet tanulni rá. Töriből ha valaki odafigyel 4 év alatt akkor lehet már egy átfogó képe, előző évi füzetekből, tankönyvekből érdemes ismételni, azokat olvasgatni. Legalábbis én ezt fogom tenni, remélem rendben lesz. De ötleteket én is nagyon szívesen fogadok :) Írjon, akinek már van tapasztalata pls!
2011. jan. 10. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!