Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A régi vagy az új forrásközpon...

A régi vagy az új forrásközpontú Száray Történelem könyv a jobb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az új. Az érettségire meg kifejezetten abból érdemes felkészülni, pont a sok forrás miatt.
2011. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a régi. A régiben még többé-kevésbé le van írva a tananyag (bár eleve nem szeretem a száray-s könyveket, mert pongyolán fogalmaz), mert ha valaki azt nem tudja, akkor a forrásokból semmi értelmeset nem tud kibogarászni az adott témára vonatkozólag. Forráselemzést lehet gyakorolni azzal, hogy előző évi érettségiket old meg az ember, és többet is ér. Szerintem az új könyvek bűn rosszak, és mindent lehet csinálni belőlük, csak hatékonyan tanulni nem, pedig világéletemben kifejezetten jó voltam történelemből...
2011. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nekem sikerült felkészülnöm az új könyvekből az emelt szintű történelem érettségire, 94%-os lett. Ezért írtam amit írtam.
2011. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is 94% lett, igaz csak a közép. Igaz, hogy emeltre jobban hasznosítható, viszont középre nem lehet belőle jól tanulni. Először tanulja meg rendesen a történelmi hátteret, mert csak úgy lehet hasznosítani a forrásokat. Elméleti tudás nélkül nem sokat érnek, mert nincs mihez viszonyítani. Középszinten nem sok forrás van, azokból sem lehet túl sokat kihámozni, ha valaki nem ismeri, hogy mi is a háttere. Ezért írtam, hogy jobb a régi+ előző évek érettségijeit átnézni.
2011. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy középhez jobb a régi mert oda inkább az elméleti tudás kell. Emelthez viszont az újabb könyv tényleg ad egy pluszt. Különösen szóbelin vettem nagy hasznát, ott sikerült olyan tételt húznom, hogy csak a források mentettek meg.
2011. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Kérdező nem írta, hogy közép, vagy emelt szinten szándékozik érettségizni. Szóval, Kedves kérdező, a válasz az, hogy középszintre a régi, emeltre az új :D
2011. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Emeltre szeretnék menni. :)

A közép már meg van :)

2011. jan. 6. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor az új :) De nem baj, ha meg van a régi is, mert amikor emelt fakultációra jártam, jó volt néha vissza-vissza nézni belőle a tényanyagot, ha valami nem derült ki az újból.
2011. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
51%
Szerintem mindkettő elég gyenge színvonalú, ha nem csak érettségire akarsz felkészülni akkor a régi 6 kötetes Herbert-Martos-Moss-Tiszai féle könyvet ajánlom
2011. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Osztom az utolsó véleményét, az a sorozat sokkal jobb, és többet ad.
2011. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!