Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én építészmérnök szeretnék...

Én építészmérnök szeretnék lenni. Ehhez matek rajz és fizika kell, ugye? Tudtok olyan gimnáziumot/középiskolát, ami erős, van fizika, esetleg matek szak, és külön rajz órák, vagy rajz szak? Lehetőleg Budapestit.

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 13:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyan kéne, ahol tanítják az építési alapismereteket!!!
2011. jan. 9. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Vannak műszaki, illetve építőipari szakközépiskolák, esetleg ezt ajánlom. Pl. ezt: [link]


De ha megengedsz egy tanácsot: még fiatal vagy, általános iskolás. Lehet, hogy most építészmérnök szeretnél lenni, de lehet, hogy 2 év múlva más. Ha ilyen szakközépbe mész, akkor nem igazán lesz lehetőséged másfelé kacsintgatni, míg akik gimnáziumba járnak, ugyanúgy bejutnak az építészmérnök szakokra, tehát semmilyen kimutatható hátrány nem éri őket azokkal szemben, akik építőipari szakközépbe járnak.


Az én javaslatom: menj matek tagozatos gimibe, tanuld szorgalmasan a fizikát, csinálj nyelvvizsgá(ka)t, és így biztosan felvesznek majd építészmérnök szakra az egyetemen. És ha időközben mégis meggondolod magad, és teszem azt orvos leszel, vagy közgazdász, a gimnázium ezekhez is jó alapot nyújt. A szakközépiskola nem biztos.

2011. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat, de tényleg komolyan érdekel ez a szakma, az iskolával az a baj h német-magyar kéttannyelvű én pedig angolt tanulok. És nem fogom magam meggondolni, mivel pont egy év múlva már ki kell választanom az iskolát. De köszi a tanácsot:D
2011. jan. 9. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:

16:28

Én meg nem értem, hogy te miért gondolod azt, hogy szakközépiskolából csakis egyetlen út van, méghozzá a szakod. Én is építészeti szakközépbe jártam, mégse építésznek tanulok.

2011. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még bőven van időd.nálunk 8.ba sem tudja mindenki mit akar.Meg fog változni valószínűleg.

pont 1 év...vicces mert az rengeteg idő

tanulj és akkor felvételizz építészeti szakközépbe

2011. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%
Bocsánat, nem akartam megbántani senkit. Azonban az tény és fenntartom, hogy ritka, hogy valaki építészeti szakközépből jut be pl. orvosira.
2011. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!