Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez miért nem jó érv az egyetem...

Ez miért nem jó érv az egyetem mellett? Mindenki szereti a csurukmelót ha jó a fizetés?

Figyelt kérdés

Sok korombeli (20-26) amikor hallja, hogy egyetemre járok, elkezd ooo-gatni, hogy mit élvezek azon az egyetemen? Minek kell még egy papírral is több?

Mesélik, hogy elmentek külföldre és mosogatnak vagy kőműves munkát végeznek és nagyon jól megvannak fizetve. Sőt még diploma sem kellett hozzá. Tényleg jó fizetésük volt, én is örvendenék még diplomával is akkora fizetésnek, de azért egész életemben nem szeretnék mosogatni. Mondtam nekik, hogy diploma azért kell, hogy tervezhess, hogy alkothass és hogy örvendj a munkádnak. Nem szeretnék tíz év múlva egy kövér szőrös hasú ember lenni aki minden reggel átkozza a melót. Erre ők persze leintettek, nem mondták de hülyének néztek.

Tényleg álomvilágban élek? Jó tudom, hogy a diploma nem egyenlő a munkahellyel meg a pénzzel, de azért a lehetőséget sem szabad kizárni.

Amúgy 21/f...műszakira járok.


2011. jan. 9. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, majd ha a diplomáddal kimész ugyanúgy külföldre, meglátjuk majd, hogy ki keres többet. Mellesleg azt csinálod legalább, amit szeretsz. :) Hajjrá!
2011. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
csak savanyú nekik a szőlő.
2011. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"csurukmelót"


Ez mit is jelent magyarul?

2011. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

"Mellesleg azt csinálod legalább, amit szeretsz"


Az nincs biztosítva! A munkaerőpiac dönti el.Túl sok a diplomás és sok szakmában meg hiány van!

2011. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
megértelek utolsó...de például én tervezőmérnök szeretnék lenni. Ha nem végzem el az egyetemet akkor még az esélyt sem adom meg magamnak. Persze írtam is a végén, hogy a diploma nem biztosít semmit...
2011. jan. 9. 20:04
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Van igazságuk... Én bírom azokat az embereket, akik tudják, hogy mit akarnak és végig is csinálják. Ha jól keresnek vele, mire te végzel, nekik lakásuk és kocsijuk lesz, neked meg csak egy darab cetlid. Az egyetemisták meg sokszor meggondolják magukat, meg elbulizzák az időt, teljesen komolytalanok. Aki viszont komolyan veszi a tanulmányait, azt szintén tudom becsülni. Abban nem hiszek, hogy a diplomás munka csakis öröm és boldogság lenne: ugyanis nem ezt látom. Szerintem egy kicsit álomvilágban élsz.
2011. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
csurukmeló az olyan meló amit a külföldiek nem végeznek el és ránk bízzák. Magyarul xarmeló. Persze nem annyira rossz, de kevés gyermek mondja amikor megkérded, hogy "mi akarsz lenni ha nagy leszel?", hogy mosogató. Azt is meg kell csinálja valaki, de én nem szeretném. Persze még én is lehetek ilyen melós, de akkor nem szeretnék találkozni a haverokkal, hogy halljam az "én megmondtam" szövegüket.
2011. jan. 9. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi munkákat jól megfizetik, de ezek a képesítés nélkül végezhető dolgok olyanok, hogy szerintem nem lehet a végtelenségig csinálni. Főleg mert a korral az ember lassul és majd csak azt veszi észre hogy felvettek a helyére egy fiatalabb szintén külföldit. Ha már van képesítése valakinek és azon a területen dolgozik már más tészta, a szakmai tapasztalatot nem igazán lehet helyettesíteni lendülettel. Ez így van az egyetemi végzettséggel ÉS a szakmunkákkal is.

(én is műszakira járok, csak meló mellett levelezőn)

2011. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, lehet, hogy annyira sem fogod vinni mint ők, de legalább megpróbálod. Ha huszonévesen annyi eszük van, hogy azt hiszik, hogy életük végéig (de legalábbis nyugdíjazásig) mosogatásból jó lesz nekik, hát majd meglátják, hogy tévedtek. Persze az is lehet hogy szerencséjük lesz, de te meg elmondhato, hogy tettél is valamit azért, hogy melózz. Sok sikert a tanulmányaidhoz és a (jövőbeni) munkádhoz!
2011. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jól állsz hozzá. Hajrá!
2011. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!