Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez miért nem jó érv az egyetem...

Ez miért nem jó érv az egyetem mellett? Mindenki szereti a csurukmelót ha jó a fizetés?

Figyelt kérdés

Sok korombeli (20-26) amikor hallja, hogy egyetemre járok, elkezd ooo-gatni, hogy mit élvezek azon az egyetemen? Minek kell még egy papírral is több?

Mesélik, hogy elmentek külföldre és mosogatnak vagy kőműves munkát végeznek és nagyon jól megvannak fizetve. Sőt még diploma sem kellett hozzá. Tényleg jó fizetésük volt, én is örvendenék még diplomával is akkora fizetésnek, de azért egész életemben nem szeretnék mosogatni. Mondtam nekik, hogy diploma azért kell, hogy tervezhess, hogy alkothass és hogy örvendj a munkádnak. Nem szeretnék tíz év múlva egy kövér szőrös hasú ember lenni aki minden reggel átkozza a melót. Erre ők persze leintettek, nem mondták de hülyének néztek.

Tényleg álomvilágban élek? Jó tudom, hogy a diploma nem egyenlő a munkahellyel meg a pénzzel, de azért a lehetőséget sem szabad kizárni.

Amúgy 21/f...műszakira járok.


2011. jan. 9. 19:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és a biztatást...mosogatni lehet diplomával is de tervezni nem lehet nélküle.
2011. jan. 9. 21:28
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy szerezz gyakorlatot (szóval már most keressél gyakszihelyet), és legyen valós, hasznáható tudásod. Ez a lényeg, a diploma csak egy papír - tudást nem ad sajnos. Nem lehet tudni, hogy mi lesz még itt, ezért figyeld a szakmádhoz kapcsolódó gazdasági dolgokat. Ergo tervezz előre, több szinten is!
2011. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tervezőmérnökként nem hinném, hogy az a kategória leszel, aki aztán mégis kénytelen lesz elvállalni valami csurukmelót akár külföldön, akár itthon. Az öcsémen látom, eltökélt volt és türelmes, az első munkahelye nem arról szólt ugyan, hogy dől a lé, de azóta már a harmadik céghez csábították át - mert volt terve, tudta, mit szeret csinálni, mihez ért és merre tovább. Ha valakinek annyi az életcélja, hogy legyen meg a ház+kocsi "mostgürizek demajdjólesz" munkával, hát azzal én nem tudok egyet érteni. Nem feltétlenül van így, de ezekből az emberekből többségében elhülyült, megvezethető és unalmas emberek lesznek 50 éves korukra.

Szóval, szerintem ne hagyd magad megingatni, és ne hallgass rájuk, attól, hogy jól elvégzel egy egyetemet te nem kevesebb leszel. És azt se bánd, hogy 21 évesen nem a pénz az istened, hanem van álmod és él benned a tudni vágyás. Te így viszed többre.

2011. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!