Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki túl...

Van itt olyan ember aki túl tudott lépni tanulási nehézségein? Nekem nem az 'agyammal' van baj, hanem a lustaságommal, és azzal, hogy egyszerűen nincs 'erőm' tanulni. Mindig halogatom, a végén elmarad. :/ Ti hogy orvosoltátok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy találtam vmi olyat, ami érdekel, amivel később szeretnék foglalkozni, és tanulás nélkül nem tudom elérni a céljaim.
2011. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül. 100 emberből 90 a háta közepére sem kívánja a tanulást... Viszont mégis erőt tudnak venni magukon. Én például tudom, hogy ha nem tanulok akkor este alig bírok elaludni a lelkiismeret furdalástól tehát már csak emiatt is tanulok.. Pláne azért, mert mindig korábban kelek, mint ahogyan magamtól ébrednék és nem fér bele egy ilyen másfél órás kínlódás elalvás előtt...

Amúgy én mindig kitűzök egy elfogadható mennyiséget és csak addig, de addig színvonalasan megtanulom! És akkor látom a végét és könnyebb lecsücsülni a könyvek elé.

2011. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Épp ezaz... Erőt tudnak venni magukon. Nekem az nincs. És csak kínzom magam... És egyre rosszabb. :(
2011. jan. 11. 17:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az első írta. Most is lassan tanulok, a magolás nagyon nem megy, de ha kell ülök egy helyben 5 órát is akár a tankönyv felett... Szerencsére a reál tárgyakkal nincs különösebb bajom.
2011. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Kitartás, türelem. Csak ennyi, és nincs lehetetlen :D
2011. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

húú.hát én i vagyok általában. Kivéve a nyelveket, azokat zeretem tanulni.

De másat, pl biológiát, nagyon nemtudom, én is aztmondom hogy majd később, miután mindennel végztem, tehát nem tudok leülni és tanulni...De mindig eszembe jut, hogy holnap lehet doga lesz, és nem szabad elrontanom az átlagomat.

És ilyenkor leülök, elolvasom a lecke első 3-4 mondatát többször, és utána elpróbálom mondani a saját szavaimmal.

És így megyek továűbb míg a végére jutok....

És estére Hopp! elfelejtek mindent, csak pár dolgot tudok, aztán reggele, már megy az egész lecke kívülről.

De én mindig kerítek valakit, akinek elmondhatom a leckét.

Egyébként sosem tanulok előre, mindig csak holnapra, pedig tudom mit kelllene 1-2 napra tanulni, egyszerűen lustálkodom.

De van egy barátnőm, aki angyon okos, szín 5 ös mindenből, és próbálom követni a példáját, minden nap tanul, még előre is, és hétvégén, szombaton vasárnap mindent átvesz, hogy tudja, házikat előre leírja, és mindig eszembe jut, hogy én is így kell tennem.


Tehát kedves kérdező,ezt a stílust el lehet hagyni, csak annzi a dolgod, hogy akaratod ellenére, fogd a leckét olvasd el párszor az első részét, aztán próbáld felmondani, ha nem megy újra és újra próbálkozz, aztán majd nézd meg észre sem veszed megtanultad az egészet!

:)

2011. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

15: 35 vagyok, elnézést a helyesírásomért, kihagytam pár betűt, csak siettem.

Bocsánat.

2011. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Kicsit rosszul kérdeztem. Szóval amit magyarul kell megtanulnom azt meg tudom tanulni... Tényleg elolvasom párszor és akkor megy. De én kéttannyelvűs vagyok és sok mindent az adott nyelven kell tanulni. Nekem ez nem megy. Viszont nem akarom feladni, mert szeretek egyébként mindent a suliban! És úgy érzem képes is vagyok rá, csak amikor éreztetik velem, hogy 'buta' vagyok, akkor teljesen lecsökken az önbizalmam. És igazából a probléma okát (a nem tanulok dolgot) felismertem (régi sulimban órai figyeléssel szín ötös voltam, most meg tanulni is kéne, és nem szoktam hozzá), rájöttem hogy az is nagyban csökkenti a jegyeim, hogy az önbizalmam 0. A sikerek lassabban építenek, mint a kudarcok rombolnak. :S Persze gondolom ez sokaknál így van.

Szóval annyira reménytelennek látom a helyzetem. :/

2011. jan. 11. 17:43
 9/15 anonim ***** válasza:
én detto ebben a helyzetben vagyok annyi különbséggel h én egyetemen vagyok már....középsuliba is ilyen voltam ott még igen ellehet lenni így h átolvasom kétszer és tudom....sajnos ez már egyetemen nem így megy...de tanulni kell...én pl már azért tanulok mert szüleim egy csomó pénzt bele raktak ebbe meg raknak is és ez a minimum ha már taníttatnak....tehát csak tényleg elhatározás kérdése legtöbbször.....
2011. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Te nem akarsz változtatni? :/

2011. jan. 11. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!