Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia érettségi-követelmény...

Biológia érettségi-követelmény egy része nem világos. Tolmácsolnátok? :D

Figyelt kérdés

Elkezdtem az oh.gov.hu-n található követelményeknek megfelelően tételt kidolgozni, de persze rögtön elakadtamxD Szóval ven egy ilyen: Értelmezze a természetes rendszert az élővilág fejlődéstörténete alapján.

Ez mit is jelent tulajdonképpen? Mármint vágom az evolúciót, de most hogy hozzam összefüggésbe? Például:


A termétermészetes rendszernek külön alegységei vannak, ennek alapegysége a faj. Ennek fogalma (evolúciós szempontból) meglehetősen rugalmas, mivel vannak olyan csoportok egy fajon belül is, amelyek egyedei egymásra jobban hasonlítanak, mint a faj csoporton kívüli tagjaira. Ezeket alfajoknak nevezzük. A különböző alfajok legtöbbször más-más területeken élnek, mégis tagjai egymással szaporodni képesek, és az utódok is szaporodásra képesek legtöbbször. Viszont ha a más-más alfajok egyedei nagyon elszigetelődnek egymástól, és már nem képesek az egymás között szapopdni, akkor már nem alfajnak nevezzük az adott csoportnak, hanem egy új fajnak tekintjük őket.


Bocs, hogy elnyújtottam. De szóval ez így jó? Vagy mi hiányzik belőle?

Köszönöm a válaszokat:))


2011. jan. 14. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírási hibákért, még szokom az új billentyűzetet:)
2011. jan. 14. 20:31
 2/3 anonim válasza:
linkeld már be légyszi honnét töltötted le! köszi
2011. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
mit honnan töltöttem le? az érettségi követelményt?:D az oh. gov.hurólxD
2011. máj. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!