Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem túl erős a követelmény...

Nem túl erős a követelmény rendszer a sulimban, attól tényleg gyengébben fog sikerülni az érettségi?

Figyelt kérdés
Szeretnék tovább tanulni majd, szóval fontos, hogy jól sikerüljön.
2011. febr. 15. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megtanulod rendesen a tananyagot, nem hiszem hogy rosszabbul sikerülne. Gondolom ugyanazokból a könyvekből tanultok mint máshol, de ha biztosra akarsz menni, beszerezhetsz külön érettségire felkészítő tankönyveket.
2011. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én gimim is elég gyenge volt (konkrétan drámatagozat), de kitűnőre érettségiztem mindenből, úgy, hogy biosz emeltet, és kémia érettségit is csináltam a kötelezőkön kívül. Az érettségi középszinten nem nagy durranás, 3 hónap alatt sikerült felkészülnöm a kémia érettségire középszinten, pedig csak egy évig volt kémiám. Egyedül a biológia emelt volt az, amire igazán készültem (bár napi fél óránál nem többet), de nálunk volt fakultáció (szerintem minden suliban van). Sőt, mivel gyenge suli volt, jó jegyeket vittem, így nem kellett a duplázásra támaszkodnom felvételikor. Most orvosis vagyok. Szóval a suli erőssége, és az érettségi eredmény nem függ össze.
2011. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A sulim követelményrendszere és a diákok hozzáállása is 'kritikán aluli' volt a sulimban. Ez szerencsére nem hatott ki az eredményemre:)

A szimpla középfokú szóbelire megtanultam, amit a tanárok kértek, az írásbelire, pedig átnéztem több példát a korábbi évekből. Emeltre teljesen önszorgalomból készül fel az ember.

Ha szép eredményeket akarsz, és ebben nem segítenek túl sokat a tanáraid, akkor a saját lábadra kell állnod és keresgélni. Visszanézve elég kevésnek tűnik a tanulásra fordított időm, mégis megvan a 455 pontom:)

2011. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!