Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy irónia?...

Mit jelent az hogy irónia? Wikipédiát pls ne javasoljatok mert a felét nem értettem. Ha lehet minél 1xűbben magyarázzátok el.

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 11:02
 1/9 anonim válasza:
100%
Humort és gúnyosságot ötvöző csipkelődés. Bár ez csak féligazság...
2011. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem érted a wikipédiát attól még lehet tovább keresgélni.

Nézd meg a második találatot amit a gugli kidob:

[link]


"irónia

humort és gúnyosságot ötvöző csipkelődés"

2011. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
az irónia az a dolog, amikor kimondasz valamit: de szép kék az ég! közben arra gondolsz, hogy esik ez a rohadt eső. általában a másik is érzi a beszédeden, hogy te ezt egyátalán nem úgy gondoltad. tehát, a fordítottját mondod a gondolataidnak :D
2011. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
88%
irónia az én felfogásomban azt jelenti, ha valaki az ellentétét mondja, mint amit gondol valójában.
2011. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez mind nagyon jó volt! :D Úgy láttam a zöld kis kéz nem vírusos gomb úgyhogy lenyomtam minden hozzászólásnál (like-oltam :)
2011. jan. 15. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Pl. ha egy barátnődnek, aki agyon van parfümözve, azt mondod: "Ennél több parfüm nem volt otthon?"
2011. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jofféle :P
2011. jan. 15. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
a gúny enyhébb formája
2011. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
faszom tudja,de szerintem az igazi ironia az az ,amikor ket ember beszelget ,velemenyt cserel valamilyen cel erdekeben es az egyik vagy masik fel mas szavakat hasznal a mondanivaloja kifejezesere es itt nem a humornak szant baszogatasra gondolok hanem belevisz egy kis humort a mondanivalojaba...tehat szerintem koze van a humorhoz mert szamomra az ironia,olyan pozitv csengesi szo...
2015. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!