Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Épp a továbbtanuláson törtem...

Épp a továbbtanuláson törtem a fejem, és szóba jött a Corvinus egyetem turizmus és vendéglátó szaka, aki esetleg ebben vesz részt vagy hallott róla, tudna mondani róla egy két szót?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pénzügyre járok Corvinusra, de vannak barátaim turizmuson is. NE Corvinus! Ha mindenképpen turizmus, BGF-re menj. Hogy miért... a Corvinuson nagyon új, kiforratlan, első 2 félévben ugyanazt tanítják, amit a pénzügyesnek, marketingesnek, szakmai tárgyaik csak harmadik félévtől lesznek, azok is tisztán elméletiek. Ezzel szemben BGFen már első félévtől kezdve szakmai, turizmussal foglalkozó tárgyak vannak, és elsősorban gyakorlati órájuk van. Mindkét iskolában vannak ismerőseim, hidd el, a Corvinust nagyon sokan megbánták.

Ha Corvinus, akkor pénzügyi képzést ajánlom, de a turizmus a GTK leggyengébb szakja, tényleg jobban jársz a BGF-fel.

2011. jan. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát sztem ne válaszd a turizmust, mert mo. gazdasági helyzete rossz. az emberek nem gyakran utazgatnak már, meg foglaltatnak szállodai szobákak. már most lehetetlen az elhelyezkedés. de ha ragaszkodsz hozzá.... 10év múlva talán lehet munkád.
2011. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Külföldön is elhelyezkedhet vele, nem muszáj Mo-on dolgoznia.

Sajnos a Corvinust nem ismerem, így sok segítséget nem tudok adni, de azt tanuld, amit szeretnél, ne hagyd, hogy mások lebeszéljenek vmiről, amit igazán szeretnél.

Amúgy Corvinus elég elismert diplomát ad, és mindenhol kell gazdasági tárgyakat tanulni. Lehet, hogy a Corvinuson először lenyomják a gazdasági tárgyakat, utána több lesz a szakmai, máshol, meg vegyesen adják le őket. Nálunk SZF is, első két félévben talán csak 2-3 szakmai tárgy volt, a többi mikro-makro, matek, számtech-informatika, stat, számvitel, stb volt, aztán az utolsó két félvében már csak szakmai volt...

2011. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek:) még van 2 évem, de azért úgy gondolom ideje elkezdeni keresni már most, hogy a legjobbat találjam, szóval nagy segítséget adtatok. Jah és a második válaszolónak: Eszem ágában nincs Magyarországon maradni, és azért úgy gondolom, külföldön még kezdhetek vele valamit:S
2011. jan. 16. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor legegyszerűbb lenne, ha külföldön nézegetnél iskolákat, mert a nyelveket iszonyatosan vágnod kell majd, és a turizmus nem egy mérnökinfo, hogy kimész és rád bízzák az 5 csillagos szálló vezetését. Egyébként itthon valóban jobbnak tartják a BGF turizmus képzését.
2012. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!