Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig kell általában befizetn...

Meddig kell általában befizetni a költségtérítést főiskolákon? Van részletfizetési, vagy olyan lehetőség, hogy csökkentsék a tandíj összegét? Főleg a BGF érdekel (turizmus), illetve a Corvinus és a BME.

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem beiratkozásig, egyébként, biztos, hogy nem fogják csökkenteni az összeget, ők nagyrészt ebből élnek.
2010. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dehogynem, van olyan lehetőség, hogy csökkentik a tandíjat, csak nem tudom, hogy mindenhol van-e ilyen, engem leginkább a BGF érdekel.

Ja, és még annyit kiegészítésként, hogy a BGF-en tuti van részletfizetési lehetőség, azt olvastam, de a másik két suliról nem tudom.

2010. júl. 25. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ahová én jártam egyetemre (nem a felsorolt intézmények), ott mindig kb. a félév közepe körül írták ki a tandíjat. Ha a teljesítés nem történt meg az előírt időpontig, akkor bizonyos időközönként késedelmi kamatot is felszámoltak, de végső megoldásként a vizsgajelentkezésekről is letilthattak. Természetesen szociális helyzet és a tanulmányi átlag alapján adtak belőle különböző mértékű kedvezményt. Figyelni kell arra, hogy nem jár alapból, hanem külön pályázni kell és nagyon fontos, hogy figyelj a határidőkre. Részletfizetési lehetőségről nem hallottam, de ez még nem jelenti azt, hogy nem létezik. Amúgy ha első diplomádért hajtasz, akkor nagyon jó tanulmányi átlag esetén megpályázhatod azt is, hogy vegyenek át államilag finanszírozott képzési formára.
2010. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Az átsorolás nem lesz lehetséges, mert 2 év múlva befejezem a mostani alapszakomat, és jövőre szeretnék felvételizni egy másikra, tehát 2 évet kell majd fizetnem. 2 évvel meg nem akarom halasztani az első szakom befejezését.

2010. júl. 25. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!