Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kórházak újszülöttosztályán...

Kórházak újszülöttosztályán dolgozó csecsemős nővérnek milyen végzettségre van szüksége?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a csecsemő- és kisgyermeknevelő, -gondozó szak elvégzése kell, mint a bölcsödei gondozónőknek?
2009. febr. 4. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Sima ápoló szakot lehet végezni egészségügyi fősulin. Aztán ha szerencséd van, felvesznek a gyerekosztályra dolgozni. Majd szakosodhatsz gyermek szakápolónak... nem tudom pontosan mi a neve.
2009. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá főiskola. elég egy okj-s ápoló vagy csecsemő ápoló képzés.

Persze a diplomát akarsz akkor menj nyugodtan diplomás ápolóképzésre. De nem biztos,hogy a béred több lesz és ugyan azt a munkát kell végezned majd, mint az okj- képesítéssel.

2009. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már van egy óvónői diplomám, a csecsemő és kisgyermeknevelő-gondozó szak egy felsőfokú képesítés, csak azt nem tudom hogy kórházban az újszülöttosztályra felvennének e vele... bölcsibe ez kell az tuti.
2009. febr. 4. 15:16
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Fel igen, én most végzem ezt a sulit és mi voltunk gyakorlaton is. A többi ápoló meg gondozó azt mondta,hogy az orvosok csak a szülés végén vannak jelen , ha nincs komplikáció, a többit szinte ők csinálják. JA és az újszülötekkel is ők foglalkoznak.
2009. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Te valamit keversz. Aki a szülésnél van ott az nem a csecsemős hanem a szülésznő.


Nem tudom ,hogy az említett végzettséggel Felvesznek-e, de szerintem kérdezz rá abban a kórházban ahol majd dolgozni szartanél.

2009. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szóval kérdezz rá ott ahol majd dolgozni szeretnél.
2009. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Mi gyakorlaton voltunk ott csecsemő és kisgyermek gondozó szakkal, és úgy mondták ezt nekünk. Én is úgy tudtam,hogy szülésznő, illetve szakápoló van ott, de nem pont azért ,mert mostanában 20 betegre 2 nővér jut, amiből ha egy ott van egy szülésnél akkor 19 betegre már csak egy jut. Valahogy így magyarázták nekem.
2009. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik osztály az a szerencsés ahol 20 betegre jut 2 nővér.
2009. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szeged 2-es kórház, éjszakánként 2 nővér van 3 szülésznő és 5 csecsemőgondozó. Plusz 2 orvos ,de összevonva.
2009. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem egész pontosan a veszprémi kórház érdekelne...
2009. febr. 8. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!