Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középsuliba vagy Fősulira/Egye...

Középsuliba vagy Fősulira/Egyetemre szerettek/szerettetek jobban járni?

Figyelt kérdés

És miért?:)


Kor és nemet is, légyszi!:)


2011. jan. 26. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fősulira... Most is itthon lakom, de sokkal önállóbb vagyok, magamnak osztom be az időmet, azt is hogy mikor milyen órákra megyek be. Persze bizonyos keret meg van szabva amihez alkalmazkodni kell. Ezen felül végre azt tanulom amit szeretnék, és nem kell szenvednem az irodalommal, törivel, ami egyáltalán nem feküdt gimiben! :) 20/L
2011. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Egészen más közeg, nehéz összehasonlítani a kettőt. Most vagyok elsőéves, még tök idegen nekem ez az egész, a középsuli jobban tetszett, ha a mostani állapotomat nézem.

De ez majd változni fog valszeg.

2011. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez mindig a társaságtól, barátoktól függ, úgyhogy mindenki azt fogja írni, ahol abban a közegben legjobban érezte magát. Nekem ez a középiskola volt, mert ott találtam meg a legjobb barátnőmet. Az egyetem ugyan sokkal szabadabb, azt csinálok amit akarok, de ettől még nem fogom jól érezni magam ha nincs meg az a nagyon jó társaság.
2011. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre:) Olyat tanulok, amit imádok és érdekel, magam osztom be az időm, sokkal jobban szeretem azt a várost, ahol most tanulok:)

Persze a gimis barátok hiányoznak (persze azért találkozunk), de szerencsére egyetemen is kezd összekovácsolódni a csapat. Az elején eléggé kétségbe voltam esve, de azóta lett egy nagyon jó barátnőm:)

20/l (másodéves egyetemista)

2011. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a két fíling.

Egy kisvárosi gimibe jártam. Imádtam, mert mindenki ismert mindenkit, a tanárokkal is közvetlen volt a kapcsolat, ők is jól ismertek minket. Jóban voltunk az alattunk járó osztállyal, és 6-7 ember kivételével a mi osztályunk is egy "család" volt. Szóval én tényleg bármikor visszamennék, ha lehetne. Persze a negatívuma is megvolt, ha történt valami "érdekes", vagy csak egy szimpla pletykáról volt szó, az reggel 8-tól 9-ig tuti, hogy mindenkihez eljutott. De mindezzel együtt abszolút szerethető volt.

A fősuli kicsit más. Sokkal jobban magadra vagy utalva. Előttem kicsit kinyílt a világ. Más dolgokat is megtapasztalok, mint eddig, jót, s rosszat egyaránt. Ér sikerélmény, és csalódás is bőven, és az, hogy melyik tud jobban motiválni, az tőled függ.

Az ottani barátaim nem is igazán barátok, hanem csak haverok, akikkel persze beszélünk a sulin kívül másról is, de az a legfőbb összekötő kapocs. De az nyilván nagy előny, h te döntöd el, hogy mikor jársz be, és sokkal szabadabb vagy.

20/L

2011. jan. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem, pont azért, amit az első válaszoló leírt.
2011. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

A középiskolában ha akarod, ha nem rá vagy utalva 30 másik vadidegen emberre, függtök egymástól (osztály dönt bizonyos dolgokról, alkalmazkodnod kell stb.).

Ha nem jössz ki velük jól, akkor az a saját szoc. problémád, el kell viselned.

Akkor is érintkezésbe kell velük kerülnöd, ha a hátad közepére se kívánod a bagázst.

- > ha nem tudsz beilleszkedni minden társaságba, csak a sajátodba, akkor az egyetem/főiskola jobb. ott azzal találkozol csak akivel akarsz, azzal beszélsz akivel akarsz, ha f*sz jár veled csoportba, csak kikerülöd.

2011. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt több szempontból lehet elemezni, pl.:

-Szabadidő tekintetében a gimi volt a jobb, ugyanis az összes tantárgyra nem kellett annyit tanulni, mint itt az egyetemen (orvosi) egyre.

-Érdeklődés tekintetében egyértelműen az egyetem a jobb, hiszen itt többé-kevésbé olyat tanulsz, ami tényleg érdekel, vagy hasznos a későbbi szakmádban.

-Órai hangulat tekintetében is az egyetemre szavazok, végre nem kell percenként csöndesíteni a csoportot, hogy maradjanak már csöndben a biosz órán, hisz lehet, hogy ők nem, de más érettségizik belőle...

-Társaság... Itt is az egyetem viszi a pálmát, mert mindenkivel van legalább 1 olyan téma, ami közös. A kevésbé szimpatikus embereket is el lehet kerülni.

-Önállóság. Hát igen, az egyetemen nincs szájba rágva, mint gimiben, ha valamire nem figyelsz, lecsúszol a határidőről, így jártál, az egyetemet nem érdekli.

Összességében én az egyetemet sokkal jobban élvezem

2011. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetemen sokkal jobban bejött az élet. Itt nem nézik ki az embert, ha tanulni akar, hanem tőle kérnek segítséget. Gyorsabban megtalálja az ember a saját társaságát, és nem kell a csoport több tagjával folyamatosan jópofizni, hogy nem fúrjanak ki. Önállók az ember, megvan a saját kis "élete", ha úgy tetszik. Én szeretek egyetemista lenni. :)

20/L

2011. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem, itt szabad vagyok, kibontakozhatok teljesen. Igazi barátokat szereztem itt, sokkal jobbak a bulik, programok, és azt tanulom amit akarok, semmi mást.

Persze vizsgaidőszakban visszasírom a gimit, elég rendesen. :D

2011. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!