Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet felkészülni az...

Hogy lehet felkészülni az érettségire? És mi a véleményetek a Debreceni egyetemen induló érettségi felkészítőről?

Figyelt kérdés

Szóval hogy készültetek fel a magyar, matek, töri, nyelv/infó érettségire? Vagy egyáltalán az érettségire?


Pl: töriből a szóbeli tételeket dolgozzam ki és tanuljam, vagy a 4 év alatt mind a 4 töri könyv összes anyagát olvassam és tanuljam ?


Matekból gyakorolni a legjobb gondolom.


A magyarra hogy lehet felkészülni ? miket kell milyen sorrendbe tanulni vagy ti hogy csináltátok és ugyan ez a nyelv érettségivel ?


infóból meg gyakizni kell.


2. Mi a véleményetek a debreceni egyetemen lévő érettségi felkészítőről?


2011. jan. 29. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az érettségi nem egy nagy cucc igazából:D

A magyar csak szövegértés...nem nagyon tudsz rá tanulni. Max érdemes elolvasni a kötelezőket röviden, hogy ha fogalmazásnál az érvelést választod, akkor tudj irodalmi példákat felhozni. (De ott igazából bármilyen irodalmi példát elfogadnak, akár a Twilightot vagy a Harry Pottert is..)


Én törire csak elolvastam a 4 tankönyvet. Amiről úgy gondoltam, hogy esszé kérdésnek betehetik, azt kicsit alaposabban átnéztem.

De nagy része a törinek is szövegértés. A másik részét meg kinézheted az atlaszból.


Matekra megcsináltuk órán az addigi érettségi feladatsorokat. Szerinte az sokat segít:)


Nyelvből szintén megcsináltuk órán az addigi érettségiket, plusz adott a tanár egy csomó hasonló feladatot.


Szóbelire meg elosztottuk a tételeket, mindenki kidolgozott egyet (vagyis inkább csak a megbízhatóbb emberek:D), aztán megtanultam és kész.


Infóból nem érettségiztem, azt nem tudom:)


Szerintem az érettségi elég gagyi. Nem tudom milyen eredményt szeretnél elérni, de szerintem az érettségi felkészítőnek csak akkor van értelme, ha vmiből emeltszintűt teszel...

2011. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért a "gyakizás" mellett (micsoda szókincs) ne felejtsd el a szóbeli érettségit sem informatikából.
2011. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!