Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki letudná irni, hogy egy...

Valaki letudná irni, hogy egy angol felvételis iskolaba milyen temakörből készüljek?

Figyelt kérdés

olyan középiskolába megyek,ahol angolbol lesz a felveteli,mivel ezt a nyelvet fogják komolyabban tanitani.

egyszeru alaipiskolaba jarok még most,és az angol 5.tol tanuljuk,nem veszik tul suzigoruan,sajnos,ami nincs előnyömre. nem szeretnék beiratkozni semmilyen tanfolyamra vagy valamire,ha kerdesem van vlmivel kapcsolatban,az unokatesom szivesen segit,mert ő tud angolul eleg jol.

csak azzal van gond,h nemtudom h iből keszuljek. kerdesekből? egyszeru jelen idő? avgy ilyen mondatok? esetleg a csaladomrol fogalmazas,avgy kedvenc sztaromrol?

annyit hallottam meg,hogy a felveteli irasbeli 60 perces lesz.

szerintetek mi tartozik a 60 percbe? valaki tud efelől valamiben segiteni? előre is köszönöm!:))


2011. jan. 30. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Na ez nagyon attól függ mit kér a suli. Melyikbe szeretnél menni?

Am írásbeli angol nincs már. Szóbeli van csak. Ahogy én tudom. És az iskola kéri milyen témakör


nekem van magamról a családomról, barátaim jellemzése, otthonom, egy napom, környezet védelem, étkezés stb. Érdemes lenne felmenni a suli honlapra, vagy valahol érdeklődni az iskolában (felhívod a titkásrságot vagy valami) hogy mit kérnek. Nekem összesen 16 téma kör van, csak nem akarom leírni, mert iskola válogatja. Meg van a Tiszapartiba (szolnok) ahova menni szeretnék képleírás. Azt is nagyon nézegesd azért. De csak vann fönt valami a suli honlapon, vagyis a középiskola honlapján.

2011. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagyis ott van képleírás. bocsi elírtam.
2011. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

az a probléma,hogy én nem magyarorszagi vagyok:/ hanem szlovakiai....az iskola honlapján már voltam,igy nem irtak le a temakoröket,sajnos nem irtak semmi olyat amiből keszulni tudnék.. azt is csak az egyik tanitotol tudtam meg hogy angolbol lesz,de többet ő sem tudott mondani...

economiat szeretnek tanulni,és ebben a suliba a nyelvtanulás nagyon fontos :)

2011. jan. 30. 15:24
 4/6 anonim válasza:

Ez pl. a brfg követelménye.

Felvételi követelmények angol nyelvből:

Angolból a szóbeli felvételi feladattípusok a következők:

1. feladat: egy témakörben adott kép elemzése 3 segítő kérdés alapján (12 pont)

2. feladat: egy kb. 150 szavas idegen nyelvű szöveg tartalmának elmesélése magyarul,

majd a szöveg szókincsbeli értéséről felmérés idegen nyelven (12 pont)

3. feladat: egy magyarul megírt szituáció megoldása idegen nyelven a vizsgáztató

tanárral (9 pont)

Kiejtés (5 pont)

4. feladat: nyelvtani mondatfordítás (12 pont)

Minden felvételiző számára 5 perc felkészülési idő biztosított.

Minden feladat során a szókincset, nyelvtant és a kommunikációs készséget mérjük, a

pontozás is ennek megfelelően alakul. Ehhez nyelvtanból a következőket kell tudni:

igeidők (Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Present

Perfect, Future Simple, to be going to), módbeli segédigék (can, must, have to, could,

should), melléknév fokozás, névmások, megszámlálható és megszámlálhatatlan főnevek,

prepozíciók, vonatkozó névmások, feltételes mondatok. Szókincs tekintetében a

következő témakörök várhatók kidolgozásra: Family and friends, Daily routine, School,

Reading, Free time and hobbies, Entertainment, Eating, Sports, Travelling, Public

transport, Shopping, Clothes and fashion, Plans for the future.

2011. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon,nagyon szépen köszönöm!!! legalább tudom,h miből kell ekszülnöm:))

és még ha nem zavarlak,tudnal abban segiteni,igy nagyjabol leirni,h mikor hasznaljuk a did-et,és mikor a rendhagy igeknel a 3. vagy 2. alakot?? mert ebbe mindig belekeveredek ://

ésés,még egy pici kérés:D olyan képet hol találok,ami direkt ilyenre van,h tanuljak rola beszelni,vagy irni???

hálás köszönetem!! (:

2011. febr. 2. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
1l vagyok. direktre képet nem tom hogy találsz-e, de gyakorlj úgy hogy tankönyvekben képeket, így elmondasz, eleinte használj szótért nyugodtan, de késöbb ne, ffelvételin se lehet. HA nem tudsz valamnit, írd körül
2011. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!