Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságügyi igazgatási vagy...

Igazságügyi igazgatási vagy Igazgatásszervező szak?

Figyelt kérdés
Mi a különbség, mert nekem nem tiszta? Melyikkel érek "többet"?
2011. jan. 31. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:

én sima igazgatásra fogom beadni. szerintem a különbség az, hogy az igazságügyi már afféle szakosodás is egyben. javítson ki valaki, ha nem így van! meg gondolom azzal a szakkal inkább bűnügyi szerveknél lehet elhelyezkedni.


mely egyetemre gondoltál?

2011. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aha, hát nem tudom. Mindenesetre köszi.

Miskolci Egyetemre megyek. és Te?

2011. jan. 31. 22:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Debrecenbe tervezem.
2011. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igazgatásszervező szakra járok a BCE-n. Ezzel tulajdonképpen a végrehajtásban lehet elhelyezkedni és a helyi önkormányzatoknál.

Az igazságügyi igazgatás szakkal az igazságszolgáltatásban tudsz elhelyezkedni. Bíróságokon lehetsz aktakukac, de szerintem itt nagy karrierre nem lehet számítani.

Én mindenképp az igazgatásszervező szakot javasolnám. Itt minden jogágba belekóstolhatsz.

Sok sikert!

2011. febr. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

akkor lényegében az a tényállás, h. az igazgatásszervezővel több helyre van lehetőség elhelyezkedni, mint az igazságügyivel?

hmm, eddig az igazságügyi felé húztam, de megfontolandó! :)

2011. febr. 3. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, jól érted!

Ami még megfontolandó lehet, BCE--en van nemzetközi igazgatásszervező szak, azzal még több a lehetőség elméletben, gyakorlatban még nem tudjuk mert még csak az első I. évfolyam tapossa a folyosókat (2010. őszén indult).

Sok sikert hozzá!

2011. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Végülis igazságügyi igazgatásira jelentkeztem, mert az igazgatásszervező tananyaga nekem túl száraz.

2011. febr. 18. 22:20
 8/9 anonim ***** válasza:
S mik a tapasztalataid evvel a szakkal kapcsolatban?
2012. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Miskolcra igazságügyi igazgatási alapszakra felvételiztem, igaz bíróságon dolgozok, ezért választottam ezt a szakirányt. Az igazgatásszervező szak inkább a közigazgatási területen: önkormányzat, rendőrség, földhivatal stb. hasznosabb. Akinek van tapasztalata, kérem írjon, hogy mennyire nehéz a Miskolci Egyetemre bekerülni, milyen a követelmény az igazságügyi igazg. szakon, tankönyveket hol lehet beszerezni????? Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!