Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE / Corvinus / ELTE igazgatás...

DE / Corvinus / ELTE igazgatásszervező szak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mit gondoltok az igazgatásszervező szakról? A fent említett 3 egyetem közül melyiket tartjátok a legjobbnak figyelembe véve az oktatás színvonalát, a diploma értékét,a hallgatói életet, a várost, az anyagiakat, a későbbi munkalehetőségeket? Szabolcs megyei vagyok, tehát Debrecen lenne a praktikusabb, de nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a legjobb választás. Nagyon örülnék mostani vagy már végzett hallgatók válaszainak. Lehetőleg kulturáltan (néhány kérdésnél nem ezt tapasztalni -.-). Előre is köszönöm.
2010. dec. 16. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én Debrecenben tanulok igszervező szakon, most vagyok első éves és eddig szerencsére csak pozitív dolgok értek.

A hallgatói élet nagyon jó, a tanárok segítőkészek, a város pedig gyönyörű (nem beszélve arról, hogy jóval olcsóbb mint Pest)

Maga a szak szerintem azért jó,mert nem csak egyfajta dolgot tanulunk (van alkotmánytöri,közmenedzsment,szociológia,közgazdaságtan..)

A debreceni diploma értékéről meg annyit, hogy a vidéki egyetemek közül ennek a legjobban megbecsült a jogi kara.

2010. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. dec. 21. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-n szerintem nincs igazgatásszervező szak..
2010. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez a szak nem más, mint lebutított jog. Győzzön meg róla bárki, hogy el lehet vele boldogulni, tényleg érdekelne.
2010. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
eltén nincs igszerv, és ha mindenképpen jó diplomát akarsz akkor corvinust ajánlom
2010. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

19:41: nappalis tényleg nincs, csak levelezős


19:52: A szakot én elsősorban azért találom kifizetődőnek, mert elég széles körben tanulnak a hallgatók, ahogy tudom jogtól kezdve matekon át informatikáig, ezért szélesebb körben lehet elhelyezkedni. Emellett gyakorlati munka elsősorban, területi szerveknél, bankoknál, magáncégeknél. Jogi diplomát is ki lehet belőle hozni, de azt azért nem szeretném, mert ha jogászképzésről esik szó manapság, legtöbbször azt lehet hallani, hogy sokan nem találnak munkát. Az igazgatásszervezőben ezért látok több lehetőséget.

2010. dec. 21. 20:45
 7/13 A kérdező kommentje:
20:37: köszi. a corvinus oktatásban ennyire kiemelkedő?
2010. dec. 21. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem az igazgatásszervező szak tematikáját. Attól, hogy lesz matekod, szociológiád, informatikád, nem leszel kapósabb, hiszen ezek minden szakon vannak, csak ugye nem erre épül a képzés. Akinek szociológiához/informatikához stb. értő emberre van szüksége, az felvesz egy ilyen szakot végzettet. Ha megkérdezik tőled, hogy mi leszel, mit válaszolsz? Igazgatásszervező? És az mégis mit csinál, azon kívül, hogy "mindenhez ért"?
2010. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hát azért kiemelkedő sztem, mert ugye a corvinus kik kara régebben államigazgatási főiskola volt, ami ugye elmond sok dolgot...
2010. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
21:30: igen, ha elvégezném, azt válaszolnám. egyébként, amint én tudom, szakosodástól függően lehet elhelyezkedni/dolgozni, pl jegyzőként, bíróságokon, jegyzőként, pályázatíróként (de utóbbihoz azt hiszem nemzetközi kell). egyébként meg nincs jobb ötletem. reál tárgyakkal lehet sok mindent kezdeni, de mily keserű a sors, azokhoz nem értek annyira. meg szinte bármely szakról olvasgatok, mindenhol vannak olyan vélemények, hogy az a szak felesleges vagy nem jó.
2010. dec. 22. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!