Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt szintű érettségiért...

Az emelt szintű érettségiért kapott nyelvvizsgát be lehet úgy számíttatni pontoknál mint nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
A problémám annyi lenne hogy le szeretném tenni az angol és német emelt érettségit, amire ugye 60%-ra kapok nyelvvizsgát. A szak, amire mennék a két emeltet nem számítja 80 pontnak, viszont ha az egyiket emeltnek venném, a másikért pedig kapnék 28 pluszpontot, pont meglenne a ponthatár (az előző évhez képest néztem) Így lehetséges beszámíttatni? Fontos lenne, előre is köszi! :)
2011. jan. 31. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az emeltért csak akkor kapsz pontot, ha felvételi tárgy. Ha arra a helyre, ahová mész, nem felvételi tárgy a nyelv, akkor a két emelt érettségiért összesen csak 40 pontot kaphatsz. (Nem emelt érettséginek veszik, hanem nyelvvizsgának, de nyelvvizsgával max 40 pontot lehet összeszedni).

Ha felvételi tárgy a nyelv, akkor úgy is úgy számolnak, ahogy több pontod jön ki. De ha felvételi tárgy a nyelv, akkor meg 80 pontot kapsz a két emeltre...

Milyen szakra akarsz menni?

2011. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az egyik szak az anglisztika, de az tiszta sor, mert ha mindkettő megvan 60% akkor megkapom a 80 pontot.

Másodiknak angdragógiát gondoltam, de ott csak egy emeltért adnak 40 pontot, azért gondoltam hogy a második emeltet be lehetne-e számíttatni 28 pontos nyelvvizsgaként :)

2011. jan. 31. 21:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy emeltért adnak pontot. Miért csak egy emeltért adnának?
2011. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a felvin néztem pontszámító kalkulátorban, ott csak azt az egyet hozta ki :S
2011. jan. 31. 21:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Hm...ez érdekes.

A pontszámító kalkulátor szerint hiába felvételi tárgy a nyelv, csak egy nyelvvel lehet menni + egy másik tárggyal? Érdekes. Én a helyedben utánakérdeznék vmi felvis infóvonalon vagy az oktatási minisztériumnál.

2011. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam mert le kell adnom az érettségis papírt is :) Köszi!!
2011. jan. 31. 21:34
 7/13 anonim ***** válasza:
amugy a felis pontszámítókalkulátor jól számol, és sztem azért nem adott a másik emeltért pluszpontot, mert nem felvételi tárgy, és az emeltet nem számítja nyelvvizsgának, hiába elméletben az, gyakorlatban nem
2011. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De megnéztem, és felvételi tárgy. Olyan meg nincs, hogy elméletben nyelvvizsga, gyakorlatban nem. Emelt szintű legalább 60%-os érettségi=középfokú C típusú nyelvvizsga.


Andragógián a felvételi tárgyak (kettő kell választani):

biosz, magyar, matek, töri, idegen nyelv.


Két lehetőség van:

- Vagy csak egy idegen nyelvet lehet választani, kettőt nem (tehát biosz-nyelv párosítás lehet, de nyelv-nyelv nem)

- Vagy a felvi kalkulátor nem jól számol.

2011. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ha a felvi kalkulátor jól számol, és tényleg nem kapsz 80 pontot a két emeltre, attól még a 68-at megkapod úgy, ahogy írtad.

40 az egyik emeltért, 28 a másik emeltért, amit nyelvvizsgaként számítanak be.

2011. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egy emeltért kap pluszpontot, de csak egyért, mivel felvételi tárgy csak az egyik, azt tudom hogy az emelt középfokot ér, de nemtudom, hogy beszámítják-e nyelvvizsgaként
2011. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!