Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz kistanárként...

Mennyire nehéz kistanárként felkészülni az órákra, és megtartani őket?

Figyelt kérdés

Mennyi időbe telik megírni egy jó óravázlatot? És tényleg nehéz, és fárasztó kistanárként tanítani?


Előre is köszi a válaszokat!


2009. febr. 7. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon fárasztó volt! Én nyelvszakos voltam (már végeztem), és egy 45 perces órára felkészülni, átlag 1,5 órába telt.

Azon kívül, hogy egy óra után hullafáradt voltam, nagyon élveztem!

2009. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire szereted amit csinálsz és milyen a tanár ,meg a gyerekek melletted. Nagyobb gyakorlattal én már nem is nagyon készültem rá, max szemléltető eszközökkel. De az első pár alkalommal elég ijesztő volt a dolog. Próbálj a gyerek fejével gondolkozni és azt elővenni,hogy neki ,hogy lenne érdekes az anyag. Mozgasd őket, legyél laza, de határozott. Milyen szakos vagy egyébként?
2009. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A barátom kistanárkodik, és hihetetlennek tűnik számomra, hogy mennyit készül, meg mennyire stresszeli magát az egészen. Csütörtökön tartotta az első óráját, és úgy érzi, hogy katasztrófális volt, a tanárnak semmi nem tetszett, a gyerekek előtt megkritizálta. Azóta ezen rágódik, és szombaton egész nap három óravázlattal bíbelődött, mert állandóan javította őket, nehogy belekössön a tanár. Egyébként fizika szakos.

2009. febr. 8. 10:36
 4/4 anonim válasza:
Én (angol)nyelvszakos vok. Amennyire emlékszem én túl sokat azért nem bíbelődtem vele, de megjegyzem nagyon szeretek tanítani és mindig ez volt az álmom. (lehet nem vok. nagyon jo,)de úgy gondolom aki szereti azt amit csinál az tudja is. Egyébként az előzővel egyetértve, tényleg a gyerekek fejével kell gondolkozni. Olyan is problémát okoz az elején (ami nekünk természetes), hogy ceruzával, vagy tollal írjon, kihagyjon-e egy sort. Másolja-e a tábláról? és még sorolhatnám. Az eleje ilyen és hasonlo dolgok miatt tényleg nehéz, de félév után már nem gond és csak a megfelelő "anyagot" kell bevinni, AMI TÉNYLEG MOTÍVÁLJA ŐKET, mert a mai közoktatásban sokszor még az is kevés. Szóval fel a fejjel, nem lesz egyszerű, de a gyakorlat nagy úr!
2009. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!