Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ez ellen? Hogyan...

Mit tegyek ez ellen? Hogyan tudnék felkészülni rá lelkiekben? (testnevelés)

Figyelt kérdés

Ugye holnaptól iskola... nos nem baj, elég jó tanuló vagyok még kevés tanulás árán is és az osztályom is egész jó. Szóval elviselem a dolgot, csak az egyetlen, ami kiakaszt, az a tesióra. Viszonylag nincs gondom vele, szóval a 4-es szintet tudom tartani, tavaly is sikerült. De nem azzal van a gond, hogy béna lennék, hanem, hogy nem bírom mentálisan elviselni, átvészelni a tornaórákat. A tanárom szadista, kisebbségi komplexusa van és emiatt úgy érzi, csináltathat nyugodtan lehetetlen dolgokat (volt hogy egyhuzamban kellett 50 fekvőtámasz, aki megáll pihenni, az 1-est kap), és amikor megkérjük, hogy mutassa meg, mit kell, vagy végezze el előbb ő, aztán mi, akkor azt mondja hogy ő a tanár, nekünk nincs beleszólásunk.


Nagyon leamortizál minden egyes testnevelésóra, az egész nyaramat a konditeremben töltöttem, mert már a nyár első napján a jövőévi (azaz idei) tesiórák miatt aggódtam. Kicsit összeszedtem magam, de fizikailag nem elég, mentálisan is el kéne viselnem azt a heti két napot, ami rám vár. Próbálok nem rágörcsölni, és pozitívan hozzáállni, de állandóan kidolgozzuk a belünket, nagyon sokszor sorban rosszullettünk egymás után, annyit kellett dolgozni. És a felmérésekről még nem is mondtam semmit...


Próbálom tűrni és tűrni, de egyszerűen nem megy, alig vagyunk fiúk, ezért nagyon nagy eséllyel pont engem fog kiszemelni magának. Van 2-3 kedvence a 9 fiúból, a többit nagyon nem szereti (azaz minket...). Lassan ott tartok, hogy minden egyes nap a konditeremben vagyok és kifulladásig eddzek, nehogy megint kevésnek bizonyuljak. Igazából inkább mentális terhet ró ránk a tanár, azzal, ahogy viselkedik velünk. Hasonló, mint egy katonai kiképzés, tehát nyíltan fitogtatja az ő végtelen hatalmát felettünk és a mi jelentéktelen erőnket... és ez nagyon nem megy már.


A lányokkal egy udvaron van a tesióránk, ők sorban kapják az ötösöket arra, hogy ping-pongoznak, tollasoznak, és a csoportjuk másik fele meg ül a padokon. Mi meg a belünket is kidolgozzuk, nagyon nem érzem ezt fairnek... Hogyan változtathatnék a hozzáállásomon, illetve mit tehetnék ez ellen?

Előre is köszönöm... 16/F


2011. aug. 31. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
És hozzátenném, hogy két dolog van, amiben nagyon béna vagyok, az egyik a dobás (kézilabda osztályzásánál mindig üvölt velem a tanár, hogy miért nem tudok dobni, milyen félresikerült állat vagyok), a másik a foci (amikor "jókisfiúk" vagyunk, akkor a tesitanár jutalomból fociztat minket, de ott is mindig rámszól hogy hogy lehetek ilyen béna)
2011. aug. 31. 13:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát már bocs, de ha 16 évesen 50 fekvőtámasz miatt panaszkodsz... :D:D

Amúgy szóljatok osztályfőnöknek vagy igazgatónak.

2011. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem a fekvőtámasz volt a gond, semmi gondot nem okozott az nekem. sajnos az ofő is és az igazgató is nagyon kedvelik a tanárt... már próbáltuk de csak mi lettünk leb*szva amiért izélünk.
2011. aug. 31. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán próbáld meg elmondani a szüleidnek és majd ők szólnak szülői értekezleten. Szerintem ha szülők szólnak, akkor azt már komolyabban veszi az ofő. Amúgy ezenkívül mást nem tudsz tenni. Fogadd el , hogy ez van és kész. Engem is szivat 1-2 tanár ,de úgy, hogy pl. többször feleltet engem mint mást. És hidd el ez sokkal rosszabb , mint a te helyzeted...
2011. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit megtudsz csinálni, megcsinálod. Amit nem, azt nem. És ha kapsz egy 1est tesiből?:D akk mi van? semmi
2011. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mentálisan rákészülni? Itt komoly bajok lehetnek, de inkább veled mint a tanárral... Ha megtudod csinálni a feladatot, akkor mi a probléma? Pláne, hogy négyes vagy.

Nekünk is szadista volt a tanárunk, de kb mindenki leszarta a jegyét tesiből. Nem hiszem, hogy ez a mérce egy embernél, hogy milyen jegye van egy olyan tárgyból, aminek az osztályzata nagyban függ attól, hogy milyen a tanár és, hogy milyen az alkatod.(persze az utóbbin lehet változtatni azért)

2011. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!