Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásra való hagyományo...

Felsőoktatásra való hagyományos, azaz papír általi jelentkezésnél hol vagy mikor kell jelölnöm, hogy mely tárgyakból akarok felvételizni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kell bejelölnöd, ugyanis megadtad(vagyis majd elküldöd ha meglesz) az évvégi jegyeid és majd az érettségi eredményed, és ahová jelentkezel tudni fogják, hogy melyik tantárgyakat kell nézniük, ezen ne izgulj:)
2009. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Ezekből mi alapján jönnek rá, hogy én mikből akarok érettségizni? Nézik, hogy miből emeltezek, mg hogy mi a választottam?
2009. febr. 7. 22:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Javítás: érettségizni = felvételizni
2009. febr. 7. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Lesz öt érettségi eredményed (tegyük fel, hogy csak annyi), illetve 15 félévi/év végi jegyed. Ezekből fognak neked pontszámot számolni az összes lehetséges módon (általában ez kettő szokott lenni). A legkedvezőbb pontszám lesz a végleges, sehol sem fogják kérdezni, miből szeretnéd számoltatni (gondolom, a legjobból :-)
2009. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ez nem kavarhat be nyelvvizsga beszámításánál? Nekem ugyanis a választott tárgyam is nyelv. Angolból van felsőfokúm. Úgy tudom, hogy ha nyelvből felvételizünk, nem számít be abból a nyelvből a nyelvvizsga. Éppen ezért én németből akarok felvételizni, nem angolból. De mind a kettőből fogok érettségizni. Ekkor mi a helyzet? Ha az angolomat látják jobbnak beszámítani, akkor elvesztem a nyelvvizsgáért járó többletpontokat?
2009. febr. 7. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
dehogynem, mindenhol számít a pluszpont főleg, hogy felsőfokúd van, ami +50 pont, míg egy emelt csak +40. a nyvizsgát minden szakon beszámítják. ne izgulj, akik kiszámolják tudni fogják melyik kell, és a legjobb módszer szerint lesz, tehát a legjobb pontokat kapod az eredményeid által
2009. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja, és nem veszted el, az az 50 pont már a tiéd, ennyid tuti van:)
2009. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De mi van azzal, hogy ha felvételizünk egy nyelvből, akkor nem kaphatunk abból a nyelvből letett nyelvvizsgáért többletpontokat? Vagy ez nem így van? Ha így van, akkor tudni fogják, hogy én németből akarok felvételizni, nem angolból, nehogy elveszítsem a pontokat?
2009. febr. 8. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs felvételi,maximum alkalmassági vizsga.

A tanulmányi pontjaidból és az érettségi pontjaidból áll össze a pontod+a nyelvvizsga ,ami 50 pont.

2009. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj már. Neked semmit sem kell tenned, csak jól megírni mindent, úgyis a számodra legkedvezőbb pontokat kapod
2009. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!