Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Négy éve tanulok angolt....

Négy éve tanulok angolt. Végig kitűnő voltam. Lehet esélyem jóra megírni az emelt szintű angol érettségit?

Figyelt kérdés

Külön nyelvtanfolyamra is járok most, a gimiben pedig a kék Headway könyv felénél járunk.

Szerintetek?


2011. febr. 3. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nehéz megmondani. persze, simán. Azért 90% fölötti eredményhez elég nagy szókincs és nyelvtan szükségeltetik, szerintem még egy angol anyanyelvű is vesztene pár százalékot. Nézz korábbi érettségi feladatsorokat...
2011. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik haverom oroszból csinálta, az az anyanyelve, és még így is csak 99%-ra sikerült neki.


Én németből csináltam, szintén 4 évig tanultam, 87% lett.


Tehát való igaz, amit az első írt, 90 fölötti eredményhez már nagyon sok tudás kellene, de 80-90 között simán meg lehet írni, ha komolyan veszed. A szóbeli része szerintem nehezebb, ott van egy érvelős vita a vizsgáztatóval, majd egy 8 perces önálló "előadás" egy-két képről asszociálva.


Viszont van egy érdekes ellenpéldám is: egy haverom, aki saját állítása szerint nagyon jó volt angolból, eleinte kéttannyelvűbe járt pár évig, utána 4 évig tanulta gimnáziumban is, most épp Amerikában nincs semmi gondja a nyelvvel, ennek ellenére az emelt szintűt valami 60-70%-ra rakta le. És neki pont az írásbelivel volt gondja. Tehát szerintem mindenképp érdemes megnézni pár előző évi feladatsort, hogyan is néz ez ki.

2011. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hiszem megpróbálom ezt az emeltet, majd még gyúrok rá nem keveset és biztos, hogy menni fog (:

2011. febr. 3. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!