Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még esélyem idén a fogorvo...

Van még esélyem idén a fogorvosira?

Figyelt kérdés
Jól tanulok, de még nemigazán álltam neki készülni az érettségire. Úgy értem...Ötös vagyok mindenből, de csak órákra készültem és önszorgalomból (pluszban, ismétlés stb.) még semmit. Elég ez a három hónap arra, hogy felkészüljek a kémia és a biológia érettségire vagy ne is próbálkozzak? Milyen módszert, könyveket ajánlotok? Orvosisok segítsetek kérlek!
2011. febr. 6. 22:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Képességektől függ. De három hónap mindenre elég, ezt majd egyetemen megtanulod:D
2011. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én most megnéztem neked a Semmelweis Egyetemet: Tavaly 430 volt a ponthatár a se-fok-on, ami annyit jelent, hogy nem elég szimplán jól érettségizned, hanem többletpontokra is szükséged lesz. Érettségi vizsgakövetelmények: biológia és

fizika v. kémia (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)



Ráadásként hozzáteszem, hogy ha nem jön össze az állami, akkor költségtérítésesen egy félév 1 355 400ft. A képzés pedig 10 félévből áll.

2011. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A maximális nyelvvizsga többletpontom már megvan, sőt nyelvből is leérettségiztem, 97 % lett. :) A bioszt nagyon szeretem, szinte csak ötöseim vannak belőle, emelt fakon. Így értsétek, hogy emellett, az ismétlést konkrétan még nem kezdtem el. Viszont a tanárom is mondta, hogy nekem a cél a 80% feletti eredmény, így megvan a maximális 80 pontom is. Így hogy látjátok az esélyeimet?
2011. febr. 7. 10:47
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha így áll a helyzet, én azt mondom mindent bele!:)
2011. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Feküdj rá a kémiára NAGYON! Kezd el oldogatni az előző évi érettségiket, szerencsére nem nehéz lazán meg lehet írni 90 fölöttire. Gyakorold a számolást stb.

A biosz fakultáció meg ha elég színvonalas volt, akkor elég kell hogy legyen az emelt bioszhoz. Habár én a helyedben elolvasnám még érettségi előtt a teljes mozaikos biosz tankönyvsorozatot.

Amúgy nem állsz rosszul.


Megjegyzem előző tévedett, fogorvosin a költségtérítés millió/félév + anyagköltség

2011. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hol nézted, de valami nagyon nem stimmel.

Ha nekem nem hiszel, higgy a szemednek: [link]

2011. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Pástétom: Külön sorba került az 1-es és a többi számjegy, így ha vki ránéz, csak a 355 400 forint tűnik fel neki. Ezért javított ki az utolsó hozzászóló.
2011. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon jó esélyeid vannak,ha most még nekiugrassz egy kicsit a tanulásnak.Én 3 hónap alatt tanultam meg földrajz-biológiát egyedül,leérettségiztem mindkettőből 80%felettire.Tettem ezt úgy,hogy sohasem tanultam ezt a két tárgyat gimiben.Szóval ezt csak azért írtam,hogy gondolj bele,Neked biztosan nagyon jól fognak sikerülni a vizsgáid.Szorítok:)
2011. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Igen, elég szigorú iskolában tanulok, minden fakultáción van számonkérés és az érettségik gyakorlása háziban van feladva, tehát nekem konkrétan még 2-2 db biosz és kémia érettségi van vissza gyakorlásként. (ugye a 2004-esektől számítjuk) Viszont őszintén megmondom, nekem még nem lett 90 % felett egyik sem, habár mostanában folyamatosan 82-83 % között mozgok. (Az eddigi legjobb 86 %lett) És nem vagyok biztos abban, hogy ez elég a fogorvosira. (Bár én vidéki egyetemre pályázok, ott meg ugye ált. alacsonyabb a pontszám mint Bp-en)

És ti, hova tovább?:)

2011. febr. 7. 17:11
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha már most sikerül 80 fölé írni az kifejezetten jó, másrészt ha ügyes vagy a szóbelivel nagyon könnyen fel tudod tornászni a pontszámodat 4-5%-al.

Amúgy végre valaki, akinek nincs SOTE mániája, a vidéki egyetemek legalább olyan jók, sőt van egy nagy előnyük, nincs tömegnyomor.

2011. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!