Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon erős gimnáziumban...

Nagyon erős gimnáziumban "érdemes" rossz tanulóként maradni?

Figyelt kérdés
Budapest egyik legerősebb gimnáziumában van értelme úgy maradni, ha nem túl jók a jegyeim? Így is 3,3 voltam félévkor, két kettessel, de az osztályátlaghoz képest elég szar lett a félévim. Van értelme maradni, vagy menjek át könnyebb helyre, ahol sokkal jobban tudnék teljesíteni ?
2011. febr. 9. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
szerintem mindenképp menj át.
2011. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne, legalább megtapasztaltad, hogy milyen egy félév, így a második már könnyebb lesz:D És a többi is

Szóval kitartás!

2011. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj, később több hasznát látod majd.
2011. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen maradj. Egyrészt az érettségit röhögve fogod írni négyes ötösre minden tantárgyból, másodszor pedig lehet duplázni, tehát nem feltétlenül fognak számítani a vitt jegyeid. Ráadásul úgyis csak az utolsó két év számít.
2011. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogy érted azt, hogy lehet duplázni ?
2011. febr. 9. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A duplázás azt jelenti, hogy az érettségidre kapott pontokat duplázzák meg ahelyett, hogy a hozott pontjaid is néznék. Nem kell kérned, automatikusan úgy számítják, ahogy neked jobb.
2011. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A duplázás a pontszámítás egyik módja. Két kiemelt tantárgyból, melyet az egyetem adott szaka határoz meg (pl. orvosin, lehet biosz, kémia, fizika) az érettségi százalékod megduplázod, és ez adja az érettségi pontszámodat, ehhez jönnek majd a plusz pontok. Így szerencsére a gimnáziumi jegyeket teljesen ki lehet zárni az egyenletből.
2011. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, többet tanulsz így, tényleg ahogy az előző írta, az érettségi sokkal könnyebb lesz. És hozzászoksz a tanuláshoz. Gondolom, általánosban nem tanultál sokat, mégis jó jegyeid voltak, itt pedig keményen tanulni kell. Legalábbis (szintén erős gimi) nálunk így volt, sok kitűnő jött ide és most jó ha van 1-2 vagy annyi se.

Megkérdezhetem egyébként, hova jársz? Csak mert én is bp.-i vagyok. ;)

2011. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!