Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SEGÍTSETEK! Elrontottam az...

SEGÍTSETEK! Elrontottam az iskolaválasztást. Egy nem túl erős gimibe mentem 0dikba és az angol sem túl erős. (nem vagyok rossz tanuló csak félretájékoztattak) Mi a teendő? Olvasd kérlek Tovább.

Figyelt kérdés
Én viszont Angliába akarok menni tanulni egyetemre, de ebből a suliból lehetetlen, hogy felvegyenek bárhova is.Ha ESETLEG NAGYON RÁMEGYEK AZ ANGOLRA és pluszban is tanulok, akkor van esélyem átmenni évvégén egy erősebbe? És hogy zajlik szerintetek az iskolaváltás? Írjatok bármilyen ötletet vagy véleményt kérlek!
2009. nov. 15. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is informálódj a szóba jöhető iskolákról. Menj be a szüleiddel a szimpatikus iskola igazgatójához és mondjátok el, miről van szó. Tuti nem fogja leharapni a fejed, ha tanulni szeretnél :)

Beszéljétek meg vele a megoldást, ilyen esetben simán egyénileg fogják kezelni az ügyed, az is lehet, hogy már a következő héttől átvesznek. A legfontosabb, hogy ne várj, minél előbb soron kívül intézd el ezt, mert minél tovább vársz, annál nagyobb lemaradást kell majd behoznod.

2009. nov. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
üdv sorstárs! én ugyanígy jártam.. viszont már leérettségiztem. én maradtam abban a suliban, úgyhogy tényleg jól gondolod h váltanod kellene! és szerintem simán át tudsz jelentkezni máshova majd. érdeklődnöd kellene vki ismerőstől h ahova át szeretnél jelentkezni ott mik a követelmények. okulj a példámból, engem felvettek egyetemre, jogra, de hm.. én is külföldre szerettem volna, de így max a master képzés marad Angliában.. sok sikert!! :)
2009. nov. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokért! ismerem valamennyire az iskolát csak 1szer már elutasítottak 1 félévi jegyem miatt ez mennyit ront a helyzetemen?
2009. nov. 15. 01:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkeppen valts iskolat. Helyedben tobbet is megneznek mivel, az angolon kivul altalaban a jobb angol egyetemek, 1-2 emelt szintu erettsegit elvarnak... A kozeg valtas amugy is jo lehet. Azt hozzateszem ha csak az iskola neve es nem a szinvonal miatt szeretnel valtani kar megtenned mivel Angliaban ugysem ismeri az iskolakat (kiveve aki jart/tanult) Magyarorszagon.


-egy Angliaban tanulo diak

2009. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valamennyit igen, de még itt a lehetőség most a félévi jegyeden javítani!

Ha nem kisvárosban élsz, ahol nincs választék, akkor pedig nézz meg több sulit is!

2009. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen terveid vannak akkor mindenféleképpen válts iskolát.

Én anno bekerültem egy igen rossz középsuliba, de mivel nem mertem átmenni sehova, ezért ott maradtam. Mindenki mondta, hogy menjek át. Eleve az osztály is rossz volt, és borzalmasan tanítottak. Végig szenvedtem azt a 4 évet, és nem is vettek fel, mert az oktatás nagyon rossz volt, és eleve nem úgy készítettek fel minket, hogy jól sikerüljön az érettségi... Szóval így utólag én nagyon megbántam, hogy ott maradtam...

2009. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy asszem félév után is átmehetsz, meg akár év közben is. Csak legyen jók a jegyeid, és legyen egy jó indokod, hogy miért akarsz abba az iskolába menni. Kérdezgess, e-mailezz a sulikkal...
2009. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress egy kéttanynelvűt.. a cél, hogy minél jobban megtanulj angolul. 2tannyelvű sulik amúgy is a külföldi tanulásra is felkészítenek. Bár ilyen helyeke nagyon nehéz bekerülni, de mindeképpen próbáld meg, az lesz a legjobb neked, hidd el :)
2009. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy menj kéttanos szakközépbe
2016. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!