Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy már most feladtam? Egyáltalán hogyan vegyem rá magam a tanulásra? És milyen könyvből készüljek az emelt történelem írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Utolsó pillanatban eldöntöttem, hogy teszek idén egy emelt érettségit, mivel egyre kevesebb esélyt látok arra, hogy meglegyen május 31-ig a nyelvvizsgám. Ma viszont szembesültem az írásbeli körülményeivel, és úgy érzem, hogy esélytelen, hogy ezt 2 hónap alatt megtanuljam, és akkor a szóbeliről még szó sem esik. Már érettségiztem, most OKJ-ra járok, és elég sokat felejtettem. Négyes-ötös voltam a gimnáziumban ebből a tantárgyból, ötösre érettségiztem középszinten, most viszont eldöntöttem, hogy történelem szakra szeretnék menni, és ezért is kellene nagyon ez a tantárgy. Régi típusú Száray tankönyveim vannak, abból próbálok ismételni, de már az Ókornál elakadtam.

Akkor itt van a nyelvvizsga is. Egyszerűen nem megy a levél. Nem a nyelvtannal és nem is a szókinccsel van baj, hanem, hogy nem tudok mit írni. Most is kaptam a különtanáromtól leveleket, hogy írjam meg neki. Gondoltam először leírom magyarul, hogy talán így könyebb, de így is csak 100 szó jött össze, szóval a fele.

Közben kellene az OKJ-ra is tanulnom, bár ott nem erőltetem meg magam :)

Mindennap ötkor kelek és háromkor érek haza.

Egyszerűen nem látom ennek a végét. Úgy érzem nem vagyok képes arra, hogy ezt jól végigcsináljam. nagyon maximalista vagyok, és fontos is, hogy a törim 80% körüli legyen.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogyan tanuljak, mikor tanuljak,mennyit tanuljak és miből.

Nagyon szépen köszönöm!

20/L


2011. febr. 15. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nehéz én is átéltem,átéltem, muszáj valahogy megcsinálni,és akárki akármit mond,hogy majd egyetem nehezebb lesz-ez igaz- szerintem jelenleg egy picit túlvállaltad magad,ha töriből meg a nyelvből se állsz fényesen. Egyébként ha kell tankönyv(Szárays forrásalapú vagy hagyományos,vagy 1-2 töris cucc,írj nekem privátot, olyan ügyesek voltunk,hogy 2x kaptam meg őket..) Sok síkert kívánok neked! Ne add fel!
2011. febr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én is az utolsó pillanatban döntöttem el,hogy emeltezek töriből:S

Én se állok valami fényesen:S

2011. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül? :)
2011. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!