Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülhet egyedül is?

Sikerülhet egyedül is?

Figyelt kérdés
Szeretnék franciát tanulni, egyedül, tanár nélkül, mert nincs pénzem tanfolyamra és külön tanárra. Sikerülhet egyedül megtanulnom legalább alap szinten, ha elég elszánt és szorgalmas vagyok? Vagy nincs értelme egyedül nekiállni?
2011. febr. 16. 17:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Gondolom kiejtés is nehézséget okozna tanár nélkül, nem?
2011. febr. 16. 17:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is egyedül tanulom, elég jó eredménnyel. Persze később jól jöhet egy tanár majd, vagy egy tanfolyam, de az elején el lehet indulni egyedül is.

Egy jó könyv kell hozzá, hanganyaggal. Én az Allons-y-t használom, nekem bejött. Ha pedig kérdéseid vannak, nem értesz vmit, itt általában kapsz segítséget.

Sok sikert!

2011. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én attól tartok a kiejtést nem fogom tudni megtanulni egyedül, neked hogy ment? mert én egyáltalán nem tanultam még franciát.
2011. febr. 17. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg a kiejtést a legnehezebb megtanulni, de sok könyv van, ahol leírják pontosan hogyan is kell bizonyos betűket kiejteni, és ismert szavakon mutatják be, hogy ott így ejtik. Azokat pedig kitudod ejteni, később pedig, ha olyan betűket látsz, azoknál majd ez eszedbe jut...

lehet nem teljesen érthető amit írtam, de pl tudod, hogy kell kiejteni, azt, hogy Peugeot-ha máshol látsz g-t, tudod, hogy zs-nek kell ejteni(ha pl e van mögötte)

vagy Toulouse - ou=u

Gerard Depardieu - eu=ö

bureau - eau=ó

stb...

és sokat kell francia szöveget hallgatni

én is teljesen magamtól kezdtem el franciát tanulni, előtte nem volt tanárom, aki elmagyarázza a kiejtést, és meg lehet csinálni!!

2011. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!