Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia középszintű érettségi!...

Kémia középszintű érettségi! Minimum mennyi pontot kell elérni, h lerakd? Mennyi a maximális pontszám? 100 vagy 150?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl lenne 40 pontom, akkor az már elég, h meglegyen az érettségim? A végén ez pedig 80nak számít, ha a duplázó rendszerrel számolom a pontokat, ugye?
2011. febr. 21. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem élrtem, mi értelme a pontokat számolgatni, ha nem is tudod a max pontszámot. A bukás elkerüléséhez 20%-ot kell elérni. Ha viszont ez a cél, akkor aligha duplázzák neked, kivéve ha a hozott pontjaiddal még kevesebb pontot szednél össze. Ez esetben ne nagyon gondolkozz egyetemen.
2011. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még szerencse, h nekem csak 240 pont kell! Azért kérdezem, mert a matekot akarom 100%osra megcsinálni, ami azt jelenti, h 200 pontom már lenne, így nem nagyon készülnék kémiára, csak amennyire muszáj! Szóval 20%! Asszem az menni fog! Am mennyi a maximum? Mert valami olyat olvastam, h az írásbeli 100 pont, a szóbeli meg 50!
2011. febr. 21. 13:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit: Te nem fogsz 100%-os érettségit írni matekból.


Egyébként úgy vannak a pontok, ahogy írtad.

2011. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként közel sem biztos, hogy az adott szakon jövőre is 240 lesz a határ. Nehogy pofára ess.
2011. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És ilyen emberek kerülnek be a felsőoktatásba... Amúgy, ha a szóbelin nem tudsz egy szót se nyöszörögni kémiából, simán meghúzhatnak, úgyhogy csak készülj rá. Illetve, ha még százalékot sem tudsz számolni, hogy akarsz 100%os matek érettségit írni?:)
2011. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Figyu, én ha ötöst kapok matekból, akkor azt 100%osnak fogják elismerni, tehát 85 pontot kell elérnem ahhoz, h ötöst kapjak. Szóval szerintem lehetséges...am tavaly 211 volt a ponthatár, és szerintem nem sokkal fog emelkedni! azért számoltam 240nek...de igazad van, lehet h pofára fogok esni, de azért kössz a biztatást!!
2011. febr. 21. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Figyu, én ha ötöst kapok matekból, akkor azt 100%osnak fogják elismerni, tehát 85 pontot kell elérnem ahhoz, h ötöst kapjak."


- Ezt honnan vetted?

2011. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Alapból 80%tól jár az ötös. De a jegy senkit nem érdekel, mert a százalék számít. Szóval nem igazán értem, de ha te mondod, biztos.
2011. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon tévedésben vagy! Erre nagyon vigyázz! A 100%-ot akkor kapod meg, ha 100%-ot írtál. Nem 99-et, nem 85-öt, nem 80-at, mert ha annyit írsz, annyit is kapsz. Vagyis - nyilvánvalóan - neked hibátlanra kell megírni az érettségit, ami nagyon nehéz. 90%-nál jobbal a helyedben nem számolnék, akármilyen jó is vagyok matekból, hiszen mindig lehet valami olyan feladat, amiben valamit benézel, viszont a 90% teljesen reális lehet, ha tényleg jó vagy.


A kémia valóban 100+50 pontos, összesen 20%-ot kell elérni a 2-eshez, ami 30 pont. Viszont minden vizsgarészen külön-külön is el kell érni 10%-ot, vagyis írásbelin 10 pontot, szóbelin 5-öt, ha ez nincs meg, mindenképp megbuksz, akármennyid is van összesen.


De azt nagyon nem értem, mit akarsz kezdeni egy 20%-os kémia érettségivel. Még ha be is kerülsz vele, az nem csak viccből van, nyilván ahova mész, ott a tananyagban lesz valami kémia is, és ha ennyire nem tudod, az első év után elbúcsúznak tőled.

2011. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem közölni, h Vajdasági vagyok, szóval tuti úgy van, ahogy mondtam. A mi iskolánkban 3 érettségi van: magyar, az kötelező(viszont nem sokra megyek vele, mivel azt nem fogadják el matek egyetemen), akkor matek vagy nyelv(én a matekot választom, amit el fognak fogadni) és van egy házi dolgozat(amit én kémiából írok), amit nem biztos, h elismernek érettségiként. Ezért jelentkeztem Magyarországon kémia középszintű érettségire, viszont még nem nagyon tanultam rá! Szóval nekem tényleg az a célom, h csak lerakjam, mindegy hány ponttal, mert mondom max 250 ponttal bejuthatok az egyetemre!

Nem kell rögtön oltani, h ilyenek akarnak felsőoktatásba bekerülni, mert semmit sem tudtok rólam. Megjegyzem gimiben, ami nálunk nagyon nehéz kitűnő tanuló vagyok! Szóval légyszives összefoglalná valaki, h akkor most ez h is megy, mert nem értem!!

2011. febr. 21. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!