Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire félek...

Normális, hogy ennyire félek a középsulitól? És milyen az első nap?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.os szeptembertől középsuli.És nagyon félek.Könnyen barátkozok,de félek,hogy nem lesznek barátaim.Persze tervezgettem már,hogy kolisok közül kérdezgetek ki honnan jött stb. elvezetgetem őket a városban stb.De mi van ha nem akarnak velem barátkozni?Nem igazán vagyok sovány(ha értitek mire gondolok :/) és félek,hogy ezért kiközösítenek majd.Vagy hogy tudnék ismerkedni?Valahogy megkeresni leendő osztálytársakat,felvenni MSN-re satöbbi?Szeretnék megismerkedni velük még a tanév kezdete előtt,de nemtudom hogyan.És folyton bennem van ez a félelem,hogy nem akarnak velem mutatkozni és nem akarnak velem szóba állni.Félek,hogy 5 év alatt egyedül maradok:(És az első nap milyen?(részletesen)
2011. febr. 22. 11:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jaa és a gólyatáborba sem szeretnék elmenni.azt mondták,hogy nagyon megdolgoztatnak,szivatnak mint az állat.tényleg így van?
2011. febr. 22. 11:40
 2/12 anonim válasza:

Nem lesz baj. Én szürke kisegér voltam (vézna, sminkeletlen, folyton kussoló), de már első hónaptól megvolt a saját baráti köröm, ami végig meg is maradt. 7 éve érettségiztem, de 2 barátnőmmel levelezünk (papíron, mert úgy izgalmasabb).

Az első nap ismerkedéssel és dumálással fog telni, a súlyod miatt meg ne aggódj, az egyik legjobb barátnőm 190/120 volt és kicsit hajlott hátú, de irtó jó viccei voltak, és sokat segített az angol leckében...

2011. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 spyke93 válasza:
Tipikus eset mikor az általános iskolabá beilyesztik a gyerekeket hidd el nem ugy lesz ahogy mondják, ezt pozitiv értelemben mondom menny oda ,mito én elkezdesz beszélgetni ilyen hülye témáról hgy -heló,ő lesz az öfönk,-jah,és hogy hivnak téged, mit szeretsz csinálni megy ez magátol is :)
2011. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
meg hát ugye vannak ezek a 'menők' akik minden hétvégén bulizni járnak stb. és én nem igazán szeretnék közéjük tartozni.mármint a piálós részébe(merthogy piálnak is) és sajnos ma már minden velem egyidős ilyen:/
2011. febr. 22. 12:20
 5/12 anonim ***** válasza:

szia :)

én is kis szürke egér vagyok suliban 8.os,de nem parázok annyira:D Én sem iszom minden nap, én is kicit másabb vagyok mint az átlag :) ne hidd azt h a súlyod miatt nehezen fogsz tudni barátkozni,hisz a barátságba nem a szépség diktál! Legyél magabiztos! Melyik suliba jelentkeztél ? :) Lehet egy iskolába jeliztünk :D

2011. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó:egri Eventus:D
2011. febr. 22. 12:28
 7/12 A kérdező kommentje:
egyébként köszi a válazokat:)
2011. febr. 22. 12:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, én nem vagyok egy besz*ri típus, de az első napon nekem is izzadt ám a tenyerem, kicsit izgultam, de pár nap és úgyis kialakulnak ám kapcsolatok. HOzza majd a helyzet.


Gólyatábort meg melegen ajánlom: ha nem mész el, lemaradsz egy kötetlen ismerkedésről, akik viszont voltak, már haverokként mennek suliba, ez meg még jobban megnehezítené a helyzetedet.

Szerintem amúgy sincs mitől tartani: nekem még az egyetemi gólyatáboromon sem voltak szívatások, nemhogy akkor egy középiskolain.


LÉnyeg, hogy gólyatábor, suli első napján meg nevess sokat, ne légy visszahúzódó, mert úgy nehezebb lesz. Menj oda mindenkihez szünetekben, kérdezd meg, honnan érkezett, egyéb semleges kérdések, aztán úgyis megtaláljátok a közös hangot. Ajánlanám még, hogy a terem közepefelé ülj le, ahol mindenki lát, ne bújj el.


Sok sikert! :)

2011. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Középsulis gólyatáborban nincs szívatás, inkább az a lényeg, hogy az osztály összeszokjon, és az első napon könnyebb legyen. Ha erről lemaradsz, akkor neked lesz később nehezebb, mert az első közös témából kimaradsz (oylan jó volt amikor..../emlékszel arra.../mennyit röhögtünk...)
2011. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mert olyat hallotam,hogy több kilométeres túrák stb. ez nem is baj,de egyedül nem túl jó kullogni a többiek után:Dmeg reggeli torna,ami állítólag nagyon lefárasztja az embereket
2011. febr. 22. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!